Кобни селфи-фотографирања на железнички вагони

Петнаесетгодишно момче од Скопје почина откако се доближил до електричен вод, кој бил под висок напон Минатонеделната несреќа во скопската населба 11 Октомври трагично заврши за 15-годишно момче кое настрада при обид да се фотографира на вагон од цистерна. Девет дена траеше битката за неговиот живот во ургентниот центар, но, за жал, повредите што ги здоби од струјниот удар беа кобни. Малолетникот ...

⇐ DailyУтрински ⇒