Во кавга во бифе еден прободен со нож

Вербална расправија меѓу две лица во средата попладне во бифе во прилепско Кривогаштани заврши со еден ранет со нож. Како што соопшти полицијата, во бифето дошло до меѓусебна расправија помеѓу М.Х.(41) од с.Локвени и Н.М.(42) од с.Брезово, демирхисарско. Во еден момент Н.М. со нож му нанел убодна рана на М.Х. во пределот на левото белодробно крило. Истиот бил пренесен и задржан на лекување Општа ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒