Ги испрскал вработените со солзавец, па ги украл парите од касата

Непознат сторител извршил разбојништво околу 10.00 часот, во спортска обложувалница на ул. „Џон Кенеди“ во Скопје. Тој се заканувал со пиштол и солзавец, со кој ги испрскал вработените, а од касите одзел непозната сума пари и побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

⇐ DailyМакфакс ⇒