Грабеж во обложувачница

Двајца разбојници украле околу 34.000 денари од обложувачница во Прилеп, информира полицијата. Истрагата утврдила дека разбојништвото се случило завчера во 21.30 часот, во спортска обложувалница на улицата Цар Самуил. Разбојниците кои биле маскирани и вооружени со пиштол влегле во обложувачницата и со оружјето ~ се заканиле на вработената дека ќе пукаат ако не им ги даде парите. Потоа ...

⇐ DailyДневник ⇒