Гостиварец ранет на свадба

Вчера околу 15,00 часот, во Полициска станица Гостивар од страна на Медицински центар-Гостивар е пријавено дека бил донесен Ц.Ѓ.(31) од с.Тумчевиште-Гостивар, со прострелна рана во пределот на вилицата, кој по укажана лекарска помош, е пренесен во Клинички центар-Скопје, соопштија од МВР.За настанот бил известен и Јавен обвиннител, а увидна екипа излегла на местото на настанот, каде е ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒