Во Гостивар опожарени два автобуса

Два автобуса се опожарени рано утрово во населбата Млаки, Гостивар, од засега непознати причини, соопшти полицијата. Едниот од авотобусите бил со македонска, а другиот со швајцарска национална ознака. Пожарот е локализиран, а увид на местото ќе изврши екипа од Полициска станица Гостивар.

⇐ DailyЛокално ⇒