Гледале фудбал, па украле 5.000 евра од обложувачницата

Двајцата скопјани осомничени дека ограбиле три обложувачници, продавница и двајца таксисти во два дена во Скопје извршиле разбојништво и во спортска обложувачница во Тетово, информира МВР. Станува збор за Џемаиљ Ј. (21) и Гаши Т. (26), кои беа уапсени пред еден месец во Скопје. Kако што тогаш информира „Дневник“, „алфите“ го уапсиле Џемаиљ Ј. во една од скопските коцкарници во центарот на Скопје ...

⇐ DailyДневник ⇒