ГИ ФАТИЛ НА ДЕЛО: Татко и син краделе акумулатори, па нападнале полицаец кој ги начекал

Еден од сторителите, Р.Р. (42) од Прилеп, забележал дека им се приближил полицаецот и со нож замавнал кон него нанесувајќи му исеченица во пределот на десната дланка, по што побегнал Еден полицаец од Прилеп, кој бил на должност, синоќа бил повреден со нож од страна на крадци на акумулатори. Како што соопшти денеска МВР, полицаецот синоќа во 20:50 часот на улицата „Марксова“ во Прилеп забележал ...

⇐ DailyТелеграф ⇒