Фатен крадец што ограбил менувачница во Гостивар

Полицијата го уапсила Џ.И. (23) од гостиварското село Дебреше осомничен дека пред неколку дена ограбил менувачница во Гостивар и украл 2.110 американски долари. Од полицијата информираат дека била поднесена кривична пријава и против М.С. (41) од гостиварското село Неготино, вработен во менувачницата. Тој лажно пријавил дека бил украден и сеф со 6.540 евра. Против Џ.И. е поднесена кривична пријава ...

⇐ DailyДневник ⇒