Две момчиња тешко повредени по сообраќајка во Прилеш, итно препратени во скопскиот Клиники центар

-Во незгодата со тешки телесни повреди се стекнале сопатникот од возилото „Ауди“-Г.З. (19) од Свети Николе, и сопатникот од возилото „Мерцедес“-К.Д. (23) од Прилеп, информираат од полицијата. Со возило на Итна медицинска помош истите биле пренесени во Градска болница Прилеп, од каде по укажаната медицинска помош, поради сериозноста на повредите, биле препратени во Клинички центар Скопје. Увид на ...

⇐ DailyКурир ⇒