Двајца тетовци прободени со нож

Двајца тетовци со нож проболе двајца сограѓани, вчера ноќта во меѓусебна тепачка во Тетово, информираа од МВР. Според полицијата, во тепачката тешко бил повреден И.K. (26), кому му биле нанесени неколку убоди во вратот и грбот, а И.K. (30) бил прободен со нож во десната рака и вратот. Двајцата повредени со возило на Итната помош биле однесени во тетовската клиничка болница. Поради сериозноста на ...

⇐ DailyДневник ⇒