Драма во прилепско: По кавга во кафеана му забил нож во белодробното крило

Во еден момент Н.М. со нож му нанел убодна рана на М.Х. во пределот на левото белодробно крило. Повредениот маж бил пренесен и задржан на лекување Општа болница Прилеп. МВР информира дека презема мерки за целосно расчистување на случајот.

⇐ DailyМрежа ⇒