Бегал со огромна брзина со 12 мигранти во автомобил (ВИДЕО)

Министерството за внатрешни работи во соработка со ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден спроведе акција на неколку локации во државата. По наредба на Судија на претходна постапка извршени биле претреси кај лицата осомничени за кривичните дела организирање на група и поттикнување на извршување на делата трговија со луѓе, трговија со дете и криумчарење на ...

⇐ DailyМКД ⇒