Австралиски Македонец пронајден мртов во охридско

– Смртта без траги на насилство ја констатирал лекар од Итната медицинска помош. Увид на местото на настанот извршиле јавно обвинителство и увидна екипа од СВР-Охрид. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено за обдукција – стои во соопштението.

⇐ DailyКурир ⇒