Поранешната Спајс девојка признала дека консумирала дрога, односно внесувала шест линии кокаин дневно додека работела на "X Factor" за да може да ги преживее ...
сите 3 | | | веќе видена

Александар Бајиндурашвили, познат грузијски готвач, во ова видео покако се прави тиква полнета со овошје. Потребни состојки: тиква, ориз, шеќер, портокал, ...
сите 9 | | | веќе видена

Ако немате среќа да одгледувате свој зеленчук и да бидете сигурни дека не содржи пестициди и други отрови кои му штетат на здравјето, потребно е добро да го ...
сите 5 | | | веќе видена

На Фејсбук страницата „Israel Defense Forces“, објавена е снимка од две прекрасни девојки кои моментално служат војска во Израел. Тие две, во придружба на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во историјата на овој аеродром забележани се неколку многу опасни ситуации кои речиси завршиле кобно за сите вклучени. Аеродромот Гибралтар е цивилен аеродром ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Зимбабве се извини откако ги навреди луѓето кои протестираа поради наводите за можни злоупотреби на изборите кои се одржаа на 30 ...
сите 4 | | | веќе видена

Новите модели на руското вооружување направиле земјите од Западот да бидат крајно ранливи во случај на воен конфликт со Москва - предупредил британскиот ...
| | веќе видена

Светски популарната книга „Упатство за употреба на креативниот ум” од Дејв Бирс на македонски јазик, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – ...
сите 7 | | | веќе видена