Во февруари 1995 година, пред 24 годии прославениот бразилски фудбалер Роберто Карлос го постигна еден од најспектакуларните голови во историјата на фудбалот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Во интервју за официјалната веб-страница на клубот, македонскиот фудбалски репрезентативец во дресот на Палермо, Александар Трајковски вели дека асистенциите ...
сите 13 | | | веќе видена

Екипите на Нирнберг и Борусија (Д) одиграа без голови во последниот натпреваро од 22. коло во Бундеслигата. Во меч во кој гостите евидентно беа подобар тим, ...
сите 9 | | | веќе видена

Сони Андерсон направи комплетна анализа на случувањата во Барселона, а воедно и на играчкиот кадар кој оваа сезона е далеку посилен и поширок во споредба со ...
сите 3 | | | веќе видена