Поради санкциите од Америка, иранските клубови се најдоа во големи проблеми поради исплатата на странските тренери и играчи. Фудбалскиот клуб Персеполис најде ...
сите 3 | | | веќе видена

Францускиот фудбалер, Франк Рибери го напушта Баерн ова лето, но сé уште не е познато дали ќе ја продолжи кариерата. Рибери го напушта Минхен по 12 години, а ...
сите 26 | | | веќе видена

Многу фудбалски аналитичари со нетрпение очекуваат да го видат тимот на Челси за следната сезона. „Сините“ од Лондон во новиот шампионат ќе влезат со само едно ...
сите 6 | | | веќе видена

Синоќешното издание на македонската репрезентација без сомнение иритираше многу домашни фудбалски лица кои не можеа да се помират со убедливиот пораз од ...
сите 3 | | | веќе видена

Дорсаф Гануати прави вистинска револуција во фудбалската игра во Тунис и таа ќе биде првата дама што ќе суди прволигашки меч во оваа земја. Доорсаф беше упорна ...
сите 2 | | | веќе видена

Традиционалниот турнир во шпанската Ла Лига кој се одржува во летниот период, донесе една неверојатна глетка. На дуелот меѓу екипите на Севилја и Вилјареал за ...
сите 23 | | | веќе видена

Еден од најеминентните спортски новинари, Џанлука Ди Марцио пренесува дека од таборот на Интер притискаат за трансфер на одличниот фудбалер на Херта Берлин и ...
сите 9 | | | веќе видена

Кавадаречката фудаблска гордост Тиквеш изминатиов викенд беше дел од интернационален турнир во Англија, натпреварување кое послужи како добра проверка на ...
сите 2 | | | веќе видена

Фернандо Риксен беше одличен холандски фудбалер кој кај европските фанови е познат по настапите во редовите на Глазгов Ренџерс, а својата кариера ја заврши во ...
сите 9 | | | веќе видена

Бразилскиот голман Едерсон, има покажано добра техника, знае да се снајде кога топката му е во нозете, а клупските колеги од Манчестер сити сметаат дека тој би ...
сите 27 | | | веќе видена

По четири кола речиси сите од лигата А од Лигата на нациите (ЛН) се во игра и за директен пласман на ЕП, слично е и со најдобрите четири од другите три лиги, ...
сите 17 | | | веќе видена

Аталанта ги има најдобрите младинци во Италија. Екипата од Бергамо во финалето на „Енио Тардини“, минимално со 1:0 го победи Интер и стигна до трофејот. Еден ...
| | веќе видена

Последните квалификациски натпревари за ЕП 2020 во овој јунски термин донесоа победи на фаворитите, а Италија и Босна и Херцеговина ги оправдаа очекувањата и ...
сите 6 | | | веќе видена

next