Менталниот склоп е нешто што често знае да ги прогонува светските фудбалери кога настапуваат за клубот и репрезентацијата , а нешто такво дефинитивно му се ...
сите 3 | | | веќе видена

По неуспешната епизода во италијанска Бреша, поранешниот репрезентативец на „Азурите“ – Марио Балотели (30) од почетокот на јули годинава е без клуб, а се чини ...
сите 15 | | | веќе видена

Се појави досега невидено видео од посетата на Јосип Броз Тито на Шведска Олоф Палме од 1976 година. Маршалот замина на прием кај тогашниот премиер Олаф Палме. ...
сите 5 | | | веќе видена

Фудбалските натпреварувања од пониските лиги, посебно во Источна Европа, често знаат да донесат бројни изненадувања, па и нешта покрај теренот кои никако не се ...
| | веќе видена

Познатиот поранешен српски фудбалер Саша Ќурчиќ, раскажа пикантерии од својот бурен љубовен живот во време кога беше на врвот на својата слава и играше во ...
| | веќе видена

Шпанскиот фудбалски клуб Хетафе привремено го смени името. Новото име на клубот е Fe CF. Овој збор на шпански знаи вера. Во клубот се решиле на ваков потег за ...
сите 7 | | | веќе видена