Криштоф Пиатек во ексклузивнот интервју за „Кориере дела Сера“ откри дека Џенова е само попатна станица во неговата кариера и јасно стави до знаење дека има ...
сите 2 | | | веќе видена

Георги Петков, чуварот на мрежата на бугарската фудбалска репрезентација вчера собори рекорд во европскиот фудбал. Петков се запиша во книгата на рекорди во ...
сите 5 | | | веќе видена

Барселона и Наташа Андонова излегоа како победници од големото шпанско дерби против Атлетико Мадрид кое вечерва се одигра на Миниестади. Клубот од Каталонија ...
сите 3 | | | веќе видена

Вирџил Ван Дајк изминатава зима стана најскапиот стопер во историјата на фудбалот откако Ливепрул одлучи да издвои 85 милиони евра за неговиот ангажман, но ...
сите 6 | | | веќе видена

Законот е донесен во 2007-ма година, се однесува на секој спортски колектив, што значи не само во фудбал, туку во било кој спорт. Тоа подразбира бесплатен влез ...
| | веќе видена

Барселона и „Најк“ имаат една фантастична меѓусебна врска која се надоградува од година во година, а сега угледниот американски бренд одлучи да направи еден ...
сите 3 | | | веќе видена

Клупскиот канал на Милан собра неколку врвни моменти од кариерата на Шевченко во црвено-црниот дрес: Актуелниот украински селектор остана една од најголемите ...
| | веќе видена

Костел Пантилимон промени неколку клуба последниве две години, за на крајот да заврши во Нотингем Форест каде е дел од англиската Чемпионшип лига. Романскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

next