Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето тимови од Серија А, како Интер, Рома и ...
сите 4 | | | веќе видена

Англискиот клуб Евертон доби двегодишна забрана за трансфери на играчи од академиите во Англија откако беа прогласени за виновни за кршење на правилата во ...
сите 7 | | | веќе видена

Роберто Карлос даде изјава за шпанските медиуми при промоцијата која ја имаше „Нисан“ во Мадрид, случување на кое секако топ тема беше Лигата на шампионите со ...
сите 2 | | | веќе видена

Алваро Мората изминатиов 23 октомври наполни 26 години, но две недели по денот кога славеше роденден, напаѓачот на Челси се пофали дека го добил најдобриот и ...
сите 7 | | | веќе видена

Официјално, ова тело се нарекува Меѓународен одбор на фудбалските сојузи. Иако четири од осумте претставници се англичани, како основачи на модерниот фудбал, а ...
сите 3 | | | веќе видена

По повод 13 Ноември, денот на ослободувањето на Скопје, утре на помошното игралиште на Работнички ќе се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу ветераните на ...
сите 9 | | | веќе видена

Евентуален настап на искусниот дефанзивец во Лигата на нации, односно контролката веднаш потоа, ќе му донесе статус на само седми фудбалер кому му успеало да ...
сите 2 | | | веќе видена

Дербито на денешните 8 дуели од четвртото коло во Лигата на шампионите ќе се игра во Торино, а Кристијано Роналдо ќе командува со офанзивата на Јувентус, ...
сите 2 | | | веќе видена

Жервињо уште во деветтата минута го израдува својот тим со водство, па зголеми Инглезе (25.), а домаќините успеаја само да намалат преку Базели. На табелата ...
сите 7 | | | веќе видена

next