Сиднеј ФК ја одбрани титулата првак во фудбалското првенство на Австралија откако во пенал-серијата беше подобар од Перт глори со 4-1. По 120 минути игра, ...
сите 7 | | | веќе видена

Португалскиот стратег, Андре Виљаш Боаш ќе се врати на тренерската работа откако се реши да го остави автомобилизмот по неуспешната авантура на релито Дакар. ...
сите 8 | | | веќе видена

Од приказна со среќен крај како на филм, до најлош кошмар за само неколку секунди претрпе полскиот второлигаш Битовија. Во последното коло од споменатиот ...
| | веќе видена

Поранешниот хрватски селектор Чиро Блажевиќ, и покрај бројните недоразбирања од минатото, се одлучил да го посети Здравко Мамиќ кој е во бегство во БиХ, по ...
сите 4 | | | веќе видена

На „Мерцедес бенц арената“ Штутгарт не успеа да направи предност во првиот меч од баражот за Бундеслигата против второлигашот Унион Берлин, откако возбудливиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Баерн Минхен го освои трофејот од Купот на Германија откако вечерва со 3-0 славеше во Берлин против РБ Лајпциг, Роберт Левандовски и Кингсли Коман донесоа нова ...
сите 11 | | | веќе видена

Баерн Минхен ја прослави новата титула, сега претстои финалето од Купот на Германија против Лајпциг, но директорот Хасан Салихамиџиќ веќе се фати за работа и ...
сите 4 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскер пред крајот на разочарувачка сезона навести дека ќе има бурно лето на „Олд Трафорд“, а тоа секако ги осоколи медиумите од Островот да ...
сите 2 | | | веќе видена

Веќе се промовирани пет нови македонски второлигаши од шесте третолигашки региони во домашниот фудбал. Охрид Лихнидос, Питу Гули од Крушево, ФК Кадино, ФК ...
сите 2 | | | веќе видена

next