Дружината на „футбол-дејли“ редовно ни нуди теми, содржина со интересна фудбалска содржина, па така и овој пат имаме видео во кое е направен еден моќен тим, ...
сите 7 | | | веќе видена

Ѓошевски веќе успешно чекори низ менаџерските води на фудбалот, веќе има неколку успешно реализирани трансфери, има познати имиња зад неговото име за ...
| | веќе видена

Фудбалскиот клуб Вардар западна во сериозна финансиска криза и сосема неизвесно е кој ќе биде газда на „црвено црните“ од почетокот на новата 2019 година, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Место чиста победа, место нови три бода за амбициозниот тим на Кит Го, пехчевци мораат да се задоволат со бод од вчерашната средба со Тиквеш која патем заврши ...
| | веќе видена

Репрезентативците на Швајцарија, Гранит Џака и Џердан Шаќири пред неколку месеци предизвикаа бројни контроверзии со нивните прослави на головите постигнати ...
сите 3 | | | веќе видена

Андреа Пирло е еден од ретките фудбалери кои во својата кариера ги носеа дресовите на дури три големи клуба во Италија, или поточно, црно-синиот на Интер, ...
сите 5 | | | веќе видена

Вилфред Заха сега е вистински лидер во тимот на Кристал Палас каде всушност и се етаблираше како најголем англиски талент пред шест години, а навистина добра и ...
сите 3 | | | веќе видена

next