Вчерашниот тренинг на Баерн Минхен завршил драматично откако младиот 19-годишен голман на клубот, Рон-Торбен Хофман остана без свест откако со топка беше ...
сите 3 | | | веќе видена

„ Сакам од Монца да направам клуб во кој ќе играат само Италијанци, пред се млади, голобради, без тетоважи, обетки и бради, и кои не бараат високи плати. Сакам ...
сите 8 | | | веќе видена

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар потпиша професионални договори со двајца талентирани играчи-Џемаил Ибиши и Бојан Димоски. Двајцата се иднина на ...
сите 14 | | | веќе видена

Кога на крајот од ’60-те години аргентинскиот клуб Расинг за пар години од освојувач на Интерконтиненталниот Куп спаднал на просечен второлигаш, во градот ...
сите 2 | | | веќе видена

Екипата на Реал Мадрид го совлада Ајакс на „Јохан Кројф Арената“ во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите. „Кралевите“ славеа тесна победа ...
сите 4 | | | веќе видена

next