Барселона славеше со убедливи 3:0 против норвешкиот шампион Квинер на првата средба од четвртфиналето на Лигата на шампионите, по што тимот во кој настапува ...
сите 11 | | | веќе видена

Џенгис Реџепи повеќе не е тренер на косовскиот прволигаш Љапи, а доживеа непријатни моменти и тоа во паузата за настапи на репрезентацијата. Помошникот на ...
| | веќе видена

Фудбалскиот клуб Сампдорија наскоро треба да добие нов сопственик. Клубот од „Мараси“ стадионот ќе премине во рацете на американската компанија „Јорк капитал ...
сите 6 | | | веќе видена

Дел од мастиката за џвакање на легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон на неговиот последен меч на клупата на „ѓаволите“ на „Олд Трафорд“ ...
сите 9 | | | веќе видена

Фудбалерите на боливискиот клуб, Национал Потоси и венецуелската екипа Зулиа одиграа луд меч во првото коло од јужноамериканското континентално натпреварување ...
сите 4 | | | веќе видена

Искусниот англиски напаѓач Питер Крауч, со неговата сопруга Аби Кленси го чекаат четвртото дете. Тој на англиските медиуми откри дека веќе размислува кое име ...
| | веќе видена

Претседателот на Баерн Минхен, Ули Хенес најави дека летоска ќе инвестираат огромна сума на пари за засилување на тимот, медиумите шпекулираат дека веќе е ...
сите 14 | | | веќе видена

next