Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ вчера го победија Кристал палас со ...
сите 13 | | | веќе видена

Веќе позната политика на управата на Челзи – Една неуспешна сезона и отказ за менаџерот, без разлика кој е тој. Така беше со Мурињо, со Конте, со Анчелоти, па ...
сите 9 | | | веќе видена

Вечна дилема кај спортистите е тоа кој спорт е попопуларен во светски рамки. За да се разреши дилемата „Тотал Спортек“ реши да направи листа на најпопуларни ...
сите 8 | | | веќе видена

Португалската фудбалска легенда, Луис Фиго откри нови детали за своевремено скандалозниот трансфер од Барселона во Реал Мадрид. Тој рече дека ризикувал да ...
сите 8 | | | веќе видена

Талентот на Вест Хем, Деклан Рајс е на мета на неколку клубови од Премиерлигата, но за неговите услуги интерес пројавува и Реал Мадрид, ова го откри ...
сите 3 | | | веќе видена

Капитенот на Киево Верона, Серџо Пелисие денеска го прослави својот 40. роденден и вели дека не знае кога ќе престане со фудбалот, иако неговиот клуб следната ...
сите 2 | | | веќе видена

Џои Бартон вчера повторно се вплетка во непосакуваната епизода и се најде во центарот на вниманието на англиската јавност поради предизвикување на немил ...
сите 8 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, викендов се наоѓа во Будимпешта. Отпатува да му даде поддршка на Стефан Спировски, ...
сите 7 | | | веќе видена

next