ПД Караџица Мбр#123

Меморијална тура до ПД Караџица во чест на Филип Чакаров. ***Се вози преку Батинци-Г.Количани-Црвена Вода-Преслап-Мала Река-Алдинци. ***Тргаме во 08:00 од пред ...
 • Planinarski Dom Karadzica, Skopje
 • 08:00:00 , 22 Окт, 2017 до 15:00:00 , 22 Окт, 2017
 • Macedonian Bike Riders
 • 13 доаѓаат, 52 можеби
 • Coffee with an expert

  Please scroll down for English ~ мк Време е за Coffee with an expert! Започнуваме со првата работилница, а поканети се сите чиј сон е да креираат успешна ...
 • Public Room, Skopje
 • 17:30:00 , 26 Окт, 2017 до 20:00:00 , 26 Окт, 2017
 • Public Room
 • 20 доаѓаат, 46 можеби
 • Cinema & Party with Miss Marquiz

  Петок, 20ти, Miss Marquiz ни се враќа во Jazz Inn Skopje - Legend Pub, овој пат со нов и интересен концепт. КИНО & ЗАБАВА ! Овој петок ќе има проекција на ...
 • Jazz Inn Skopje - Legend Pub
 • 19:30:00 , 20 Окт, 2017 до 01:00:00 , 21 Окт, 2017
 • Ana Marquiz
 • 17 доаѓаат, 47 можеби
 • Thirstdays со Skopsko Smooth

  #НЕСУМ ОБИЧНА AFTER-WORK ЗАБАВА - секој жеден четврток, со Skopsko Smooth, во Concept 37, од 16.30 часот! Овој четврток (28.09) започнуваме со DJ Vaso - дојди, ...
 • Concept 37, Skopje
 • 16:30:00 , 28 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 16 Ное, 2017
 • СКОПСКО
 • 26 доаѓаат, 35 можеби
 • Saturday in Public Room

  Saturday night fever mood? Ги слушаме South Park, денсаме и уживаме во добри пијачки со вкусно мезе ~ Ве очекуваме ~ Ако сакате да резервирате: ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 21 Окт, 2017 до 01:00:00 , 22 Окт, 2017
 • Public Room
 • 8 доаѓаат, 44 можеби
 • Fiction live unplugged во ЌОШ

  Оваа сабота ви носиме позитивна енергија и супер дружба во ЌОШ - музички & пивски паб. Како и секогаш па така и сега, за вас пеат и свират: Петар Ѓуревски ...
 • ЌОШ, Skopje
 • 21:30:00 , 21 Окт, 2017 до 01:00:00 , 22 Окт, 2017
 • Fiction
 • 15 доаѓаат, 40 можеби
 • Friday in Public Room

  Рецептата за добар викенд вклучува pop, rock, funk, disco, soul песни со Lady Blue и шизење дур не држат нозе ~ Ве очекуваме ~ Ако сакате да резервирате: ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 20 Окт, 2017 до 01:00:00 , 21 Окт, 2017
 • Public Room
 • 12 доаѓаат, 41 можеби
 • Swing music with John I. Apelgren

  Најдобрите звуци од четириесетите години оживеани преку автентичниот вокал на Џон И. Апелгрен. Сабота, 21 октомври со почеток во 21 часот. Резервирајте на 02 ...
 • FOUR, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Окт, 2017 до 23:59:00 , 21 Окт, 2017
 • FOUR
 • 4 доаѓаат, 43 можеби
 • EESTEC Academy Модул 1 | Soft Skills

  Почитувани студенти, ЕЕСТЕК ЛК Скопје со гордост ви го најавува најновиот модул на ЕЕСТЕК Академија, посветен на Soft Skills. Настанот ќе се одржува на 7-ми, ...

  Култренинг 2017/ Kultrening 2017

  Започнавме и продолжуваме----Култренинг! Редовни отворени часови за техники на современ танц и истражување на движење: Култренинг! Импровизација, соматски ...
 • KINO Kultura, Skopje
 • 17:30:00 , 16 Окт, 2017 до 19:00:00 , 30 Окт, 2017
 • KINO Kultura
 • 18 доаѓаат, 33 можеби
 • HAIRY ZACK AND HIS TRUNK LIKE MEMBERS @ GARSON

  Ова е нашата трета и последна помоција на СКОПСКО SMOOTH. Оваа сабота дојдете на одличен рокенрол кој ќе Ви го приредат нашите гости од Амстердам Hairy Zack ...
 • ROCK BAR GARSON, Skopje
 • 22:00:00 , 21 Окт, 2017 до 01:00:00 , 22 Окт, 2017
 • ROCK BAR GARSON
 • 16 доаѓаат, 33 можеби
 • Охрид - екскурзия с автобус 3 дни (2 нощувки)

  🚍 Тридневна екскурзия в ОХРИД 🚍 ☦️ Православен храм "Свети Георги" - Сандански със съдействието на Кунчев Турист Сервиз Ви каним на тридневно (2 нощувки) ...
 • Охрид, Македонија, Ohrid
 • 08:00:00 , 20 Окт, 2017 до 18:00:00 , 22 Окт, 2017
 • Кунчев Турист Сервиз
 • 10 доаѓаат, 35 можеби
 • Skopje Cocktail Week

  Втората половина на Октомври, резервирајте ја за есенски прошетки низ Скопските улици и локалите кои се дел од Skopje Cocktail Week. Она што ќе може да го ...
 • Brick Bar, Skopje
 • 15:00:00 , 19 Окт, 2017 до 18:00:00 , 25 Окт, 2017
 • Brick Bar
 • 10 доаѓаат, 31 можеби