Zeljko Joksimovic - 11ti Noemvri 2017 Vip Arena Boris Trajkovski

Едно од најдобрите српски музички имиња, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ доаѓа со ...
 • Арена Борис Трајковски, Skopje
 • 21:00:00 , 11 Ное, 2017 до 01:00:00 , 12 Ное, 2017
 • Pragma music entertainment
 • 1503 доаѓаат, 2663 можеби
 • Глобален Лидерски Самит Македонија 2017

  ПРИДРУЖИ ИМ СЕ НА 300 000 ВОДАЧИ ШИРУМ СВЕТОТ, ВО НАД 700 ГРАДОВИ И 100+ ЗЕМЈИ ПРЕКУ ГЛОБАЛНИОТ ЛИДЕРСКИ САМИТ МАКЕДОНИЈА 2017. Без разлика каде водиш и која ...
 • Hotel Aleksandar Palace, Skopje
 • 10:00:00 , 11 Ное, 2017 до 16:30:00 , 11 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Global Leadership Summit Macedonia
 • 21 доаѓаат, 28 можеби
 • Galoski at TBA

  Follow me on instagram.com/aleksandargaloski
 • Skopje
 • 02:00:00 , 10 Ное, 2017 до 05:00:00 , 11 Ное, 2017
 • Galoski
 • 2 доаѓаат, 4 можеби
 • Memorija - 18ti Noemvri 2017 - Metropolis Arena

  По 35 години од своето постоење и 25 години од последниот концерт, Меморија повторно заедно и во полн состав. Со ново искуство и знаење ве повикуваме на ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 20:00:00 , 18 Ное, 2017 до 23:59:00 , 18 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • VIS Memorija
 • 203 доаѓаат, 221 можеби
 • Dubrovnik - Tirana - Ohrid

  4 dana / 3 noci, idealna kombinacija razgledavanja i uzivanja u gastro ponudi, evo plana: 22.11. Voznja od Dubrovnika do Skadra u Albaniji, rucak u restoranu, ...
 • Ohrid
 • 08:00:00 , 22 Ное, 2017 до 11:00:00 , 25 Ное, 2017
 • Lux Travel ltd
 • 6 доаѓаат, 104 можеби
 • Najgolema retro zurka "Background RETRO PARTY "

  Биди дел големата ретро журка за генерациите кои пораснаа и никогаш не стареат.. "Skopski Saem" ,нова одлична " Background Retro Party" со нови димензии за ...
 • Skopski Saem, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Ное, 2017 до 04:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Milorad Caik
 • 42 доаѓаат, 75 можеби
 • Iff Folk Carosel

  International Folklore Festival "Folk Carousel" is competitive and everything that will be performed is traditional modern dances and music performed by folk, ...
 • Lake Ohrid
 • 13:00:00 , 19 Дек, 2017 до 16:00:00 , 23 Дек, 2017
 • Folk Postcard
 • 1 доаѓаат, 3 можеби
 • 1априлски фестивал Андреј vs Рената

  Креирано од:Рената Илиева ве очекуваме на нашиот дует на 1април на плоштад на Град Скопје и не ја пропуштајте најжешката забава до сега!
 • Плоштад Карпошово востание, Скопје, Skopje
 • 19:00:00 , 01 Апр, 2018 до 16:00:00 , 02 Апр, 2018
 • Андреј Грковски
 • 2 доаѓаат, 2 можеби