Skopje Cocktail Week

Втората половина на Октомври, резервирајте ја за есенски прошетки низ Скопските улици и локалите кои се дел од Skopje Cocktail Week. Она што ќе може да го ...
 • The Loft, Skopje
 • 12:00:00 , 18 Окт, 2017 до 00:00:00 , 26 Окт, 2017
 • The Loft
 • 29 доаѓаат, 236 можеби
 • DjHector@CLUB AVENUE #Opening SEASON2#

  Драги гости. Ќе ни биде чест во сабота 21.10.2017 да присуствувате на свеченото отворање на вашиот клуб Avenue, и да уживате во супер забавата со дј Хектор ...
 • Club Avenue, Skopje
 • 23:59:00 , 21 Окт, 2017 до 04:59:00 , 22 Окт, 2017
 • Club Avenue
 • 91 доаѓаат, 190 можеби
 • Skopje Cocktail Week

  Втората половина на Октомври резервирајте ја за есенски прошетки низ скопските улици и локалите кои се дел од Skopje Cocktail Week. Она што ќе може да го ...
 • Skopje
 • 00:00:00 , 18 Окт, 2017 до 12:00:00 , 25 Окт, 2017
 • Skopje Cocktail Week
 • 70 доаѓаат, 192 можеби
 • Anthony Joseph at SJF 2017

  ANTHONY JOSEPH (UK) ANTHONY JOSEPH vocal ANDREW JOHN bass CHRISTIAN ARCUCCI guitar DENYS BATISTE saxophones DAVID BITAN drums Антони Џозеф е поет, ...
 • МКЦ, Skopje
 • 23:59:00 , 21 Окт, 2017 до 01:59:00 , 22 Окт, 2017
 • Skopje Jazz Festival
 • 66 доаѓаат, 177 можеби
 • „Девојката со тетовиран мозок” промоција на албум WⒶrking Class

  По мини турнејата на Поган Паган со музичкиот перформанс “Девојката со тетовиран мозок” во Винил уште еден концертен перформанс, како и промоција на албумот ...
 • Винил / Vinyl, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Окт, 2017 до 23:59:59 , 21 Окт, 2017
 • Pogan Pagan
 • 91 доаѓаат, 164 можеби
 • Уводно предавање за Трансцендентална медитација

  Бесплатно уводно предавање за техниката на Трансцендентална медитација. Откријте зошто ја практикуваат повеќе од 6 милиони луѓе насекаде во светот, зошто е ...
 • Улица Дебарца 37, стан 4, Скопје (позади пазарчето Буњаковец - влез до Туристичка агенција Скобул)
 • 19:00:00 , 20 Окт, 2017 до 21:00:00 , 20 Окт, 2017
 • Transcendentalna Meditacija
 • 23 доаѓаат, 157 можеби
 • Работилница на тема: Вљуби се свесно!

  “Што е љубов?“ е безвременското прашање со кое низ векови се занимавале најпознатите филозофи,уметници, писатели и психоаналитичари, но сепак се чини дека ...

  Ревија на современ венецуелски филм.

  За прв пат современа венецуелска кинематографија во Македонијаво организација на КИНЕНОВА Скопје и Амбасадата на Боливарска Република Венецуела во Софија. ...
 • Кинотека на Македонија (Cinematheque of Macedonia), Skopje
 • 20:00:00 , 24 Окт, 2017 до 22:00:00 , 28 Окт, 2017
 • KineNova Film Festival
 • 29 доаѓаат, 141 можеби
 • Промоција на книгата "Треба да е лесно" на Снежана Стојчевска

  Во склоп на BookStar 2017 европскиот фестивал за литература, на 26 октомври (четврток) во Клуб Ресторан МКЦ со почеток во 20 часот ќе се одржи промоција на ...
 • MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Окт, 2017 до 23:00:00 , 26 Окт, 2017
 • Snezana Stojcevska
 • 63 доаѓаат, 113 можеби
 • Меморијален Фолклорен Концерт „Хероите Живеат Вечно“

  Меморијален фолклорен концерт со наслов „Хероите живеат вечно“- 10 години без Игор Драганов. Херојот од Долно Лисиче кој пред 10 години го даде својот живот ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 12:00:00 , 22 Окт, 2017 до 14:00:00 , 22 Окт, 2017
 • Bobi Blazevski
 • 62 доаѓаат, 104 можеби
 • Гешталт коучинг работилница-Whole Intelligence (Бесплатна)

  Задоволство ни е да Ве поканиме да бидете дел од третата бесплатна работилница наменета за сите оние кои сакаат да имаат мал допир и искуство со КОУЧИНГ ...
 • Gestalt in Organizations, Skopje
 • 18:00:00 , 20 Окт, 2017 до 20:00:00 , 20 Окт, 2017
 • Gestalt in Organizations
 • 25 доаѓаат, 122 можеби
 • Медиумски Писмен Студент

  25 Октомври 2017 - Среда Претставување на проектот за афирмирање на концептот на медиумска писменост кај студентската популација. Настанот ќе се одржи на ...
 • Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, Skopje
 • 11:55:00 , 25 Окт, 2017 до 16:00:00 , 25 Окт, 2017
 • Медиумски писмен студент
 • 98 доаѓаат, 73 можеби
 • Етно вечер - Незаборав

  Љубителите на старата македонска чалгиска музика ќе имаат можност да го проследат настапот на фолклорниот ансамбл „Бисери“, Ансамбл Билјана јуниор, а како ...