Освестен допир - метода за самоисцелување

Работилницата е наменета за сите оние кои што трагаат и сакаат со леснотија да го живеат секој миг. На работилницата ќе се запознаеме со нова телесно духовна ...
 • ул.Анастас Митрев 19а, 1000 Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:30:00 , 30 Сеп, 2017
 • Амеби / Amebi
 • 10 доаѓаат, 17 можеби
 • Семинар за основање на Цркви

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со European Mission Fellowship и Библиска Лига - Скопје организира семинар за основање на Цркви. ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:00:00 , 30 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 2 доаѓаат, 7 можеби
 • Business Run 2017

  Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ Повеќе детали следуваат наскоро...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • Прв до врв
 • 61 доаѓаат, 224 можеби
 • Grai, SatanaKozel и Anabioz во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 67 доаѓаат, 103 можеби
 • ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Krisko/GeryNikol/Slatkaristika/Apsurt/ToniZen/DjGoce-One Love Tour / Skopje

  Ви ја претставуваме “One Love” турнејата! Преку музиката на групи и изведувачи од двете соседни, блиски земји, со многу сличен јазик, ќе Ви докажеме дека ...
 • Skopski Saem - Hala 5
 • 20:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • One Love Tour MK
 • 54 доаѓаат, 40 можеби
 • Iff Folk Dance

  International Folklore Festival "Folk Dance" is competitive and everything that will be performed is traditional and modern dances and music performed by folk, ...
 • Ohrid
 • 13:00:00 , 05 Окт, 2017 до 16:00:00 , 09 Окт, 2017
 • Folk Postcard
 • 4 доаѓаат, 5 можеби
 • Bir Başkadır Balkanlar

  “MAKEDONYA – KOSOVA – SIRBİSTAN – BOSNA HERSEK – HIRVATİSTAN – KARADAĞ – ARNAVUTLUK – YUNANİSTAN” Üsküp(2)-Belgrad(1)-Saraybosna(1)-Tribenje(1)–Budva(1)- ...
 • Skopje
 • 23:59:00 , 08 Окт, 2017 до 23:59:00 , 17 Окт, 2017
 • Seyahat Yaşam
 • 1 доаѓаат, 0 можеби
 • STING во Скопје @15.10.2017

  STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Драги пријатели, Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 15 Окт, 2017 до 22:30:00 , 15 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 6515 доаѓаат, 8853 можеби
 • Јубилејна изложба на Петар Мазев

  Во октомври 2017 година, во Националната галерија на Македонија ќе ја отвори јубилејната изложба на еден од најзначајните творци на македонската модерна ...
 • Daut- Pasin amam, Skopje
 • 19:30:00 , 19 Окт, 2017 до 21:00:00 , 19 Окт, 2017
 • National Gallery of Macedonia - Национална галерија на Македонија
 • 372 доаѓаат, 522 можеби
 • Академија за Визуелни Уметности

  НОВА ПРОГРАМА! АКАДЕМИЈА ЗА ВИЗУЕЛНИ УМЕТНОСТИ ВЕШТИНИ: • Развивање на креативната и техничка способност, како и стимулирање на интелектуалните, визуелни и ...
 • Seavus Education and Development Center, Skopje
 • 17:30:00 , 16 Окт, 2017 до 20:00:00 , 16 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Seavus Education & Development Center
 • 5 доаѓаат, 19 можеби