Вранец - Една Сорта Два Региона Иста Страст

Вранецот, иако не е автохтона македонска сорта, бидејќи потекнува од Црна Гора, ја стави земјава на светската винска карта. Винска сорта со огромен потенцијал, ...
 • Skopje Marriott Hotel
 • 16:00:00 , 02 Дек, 2017 до 17:30:00 , 02 Дек, 2017
 • купете билети овде
 • Skopje Wine Salon - Vinodonia
 • 11 доаѓаат, 33 можеби
 • Kramer и Live Wire во Rock Club Shadows!

  KRAMER доаѓаат во Сенките! Најдобриот хард рок бенд од Ниш, соседна Србија, ќе дојдат да ве запалат со нивните најголеми хитови! Rock Club Shadows се почестени ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 23:30:00 , 02 Дек, 2017 до 04:00:00 , 03 Дек, 2017
 • Rock Club Shadows
 • 15 доаѓаат, 25 можеби
 • Бугарија на винската карта. Да ја истражиме! со Галина Тодорова

  Единствена можност да дегустирате вина на едни од најдобрите винарии во Бугарија. Нашиот сосед е една од земјите која во последниве години доживеа бум со ...
 • Skopje Marriott Hotel
 • 14:00:00 , 02 Дек, 2017 до 15:30:00 , 02 Дек, 2017
 • купете билети овде
 • Skopje Wine Salon - Vinodonia
 • 7 доаѓаат, 21 можеби
 • Преку win-win продажба до лојални клиенти

  PERSONAL GROWTH CHALLENGE #4 2-дневна практична обука за ПРОДАЖНИ вештини „Преку win-win продажба до лојални клиенти“ Обучете се за едни од најбараните и ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 02 Дек, 2017 до 18:00:00 , 03 Дек, 2017
 • Симбиотика - Институт за индивидуален и организациски развој
 • 3 доаѓаат, 19 можеби
 • Трио Покрет во Скопје

  Српскиот културен центар СПОНА ве поканува на концертот на триото ПОКРЕТ. Концертот ќе се одржи на 27 ноември (понедeленик) во фоајето МОБ со почеток во 20 ...

  НЛП Стартер - Денови кои носат промена

  Направете нешто убаво и несекојдневно за себе! Бидете и вие дел од оваа прекрасна, светски призната НЛП програма. НЛП Стартерот ќе ви овозможи да го зајакнете ...
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE, Skopje
 • 17:00:00 , 28 Ное, 2017 до 20:00:00 , 30 Ное, 2017
 • NLP Macedonia - Center for Business Psychology SEE
 • 2 доаѓаат, 17 можеби
 • Неуромедика - Симпозиум 2017

  Неуромедика Симпозиум 2017 ќе се одржи на 29.11.2017 (среда) од 13.00ч-15.00ч во Конгресната сала на Соборен Храм Св. Климент Охридски - Скопје. Симпозиумот е ...
 • Конгресна сала на Соборен Храм Св. Климент Охридски - Скопје
 • 13:00:00 , 29 Ное, 2017 до 15:00:00 , 29 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Neuromedica
 • 9 доаѓаат, 12 можеби
 • ДЕЛОВНИ АСИСТЕНТИ (АРХИВСКО И КАНЦЕЛАРИСКО РАБОТЕЊЕ) И ПРОТОК НА ДОКУМЕНТИ

  ДЕЛОВНИ АСИСТЕНТИ (АРХИВСКО И КАНЦЕЛАРИСКО РАБОТЕЊЕ) И УНАПРЕДУВАЊЕ НА ВНАТРЕШНИОТ ПРОТОК НА ДОКУМЕНТИ Стопанска комора на Македонија, сала 4 на 5-ти кат ...

  Annual Dinner Dance

  Tickets are $50 each, kids 3-11 $25 For more Information contact: John Cottone at 905-334-1921 or jcottone@sourcecable.net Joe Curto at 289-776-5242 or ...
 • St. Naum of Ohrid Macedonian Orthodox Church, 1150 Stone Church Rd E, Hamilton, ON L8W 2C7
 • 17:30:00 , 02 Дек, 2017 до 01:00:00 , 03 Дек, 2017
 • Comunita Racalmutese Maria SS. Del Monte Ontario Inc.
 • 9 доаѓаат, 4 можеби
 • RELIGION
 • Балет на Мраз - Оревокршачка / Ballet on ice - Nutcracker

  На 4ти декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на претставата ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Дек, 2017 до 22:00:00 , 04 Дек, 2017
 • Pragma music entertainment
 • 910 доаѓаат, 5115 можеби