Solomun, Johannes Brecht (live) и Lehar во Скопје!

Win Music Freedom забавите продолжуваат со повторното гостување во Македонија на светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и ...
 • 22:59:00 , 22 Сеп, 2017 до 05:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Win Music Freedom Mk
 • 799 доаѓаат, 471 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Граѓаните за промени - Ден на граѓанските организации

  Во духот на приближувањето на граѓанскиот сектор кон својот двигател - граѓаните, Цивика мобилитас го организира третиот Национален форум на кој ќе се ...
 • Школка Градски Парк Скопје, Skopje
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Civica Mobilitas
 • 307 доаѓаат, 452 можеби
 • Health, Fitness & Wellness Expo #3

  Ви го најавуваме третото издание на единствениот настан за здрав животен стил, овој пат на нова локација, на отворено - ГРАДСКИ ПАРК, на теренот на Работнички. ...
 • pin Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Health, Fitness & Wellness Expo
 • 272 доаѓаат, 458 можеби
 • Forestdelic & Friends 2

  Forestdelic & Friends 2 Two Stages: Psytrance powered by Forestdelic Records Chillout powered by Axios Records ...
 • near Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 10:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Forestdelic records
 • 184 доаѓаат, 395 можеби
 • „Иван се враќа дома” - Фестивал на претстави од Иван Поповски

  Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на сцената на МНТ, ќе го прикаже фестивалот на претстави од режисерот ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 17:59:00 , 16 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 186 доаѓаат, 333 можеби
 • „Сон на летната ноќ" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 22 и 23 септември на сцената на МНТ, ја претсавува претставата добитник на престижната награда „Златна Маска” ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 20:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 23:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 118 доаѓаат, 304 можеби
 • „Сон на летната ноќ" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 22 и 23 септември на сцената на МНТ, ја претсавува претставата добитник на престижната награда „Златна Маска” ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 20:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 23:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 92 доаѓаат, 262 можеби
 • Global HR Summit Skopje

  P World и kariera.mk Со задоволство Ве покануваат на Global HR Summit Skopje на 29ти септември во Скопје. Станете дел од најголемиот настан за човечки ...
 • Skopje, Macedonia
 • 09:00:00 , 29 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 29 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • P World
 • 47 доаѓаат, 208 можеби
 • End of Summer 2017 - ALKA Complex PENA PARTY

  Поминаа триесет дена од нашата заедничка успешна дружба. Се ближи и крајот на летните одмори. Поради ова, Комплекс Алка, за крајот на летото и како добредојде ...
 • ALKA Complex - Skopje
 • 12:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 23:30:00 , 23 Сеп, 2017
 • ALKA Complex - Skopje
 • 105 доаѓаат, 173 можеби
 • Ден на зелениот појас

  Денот на зелениот појас оваа година го славиме во Скопје! Придружете ни се на отворањето на изложбата на фотографии и заедно со најмладите учествувајте во игри ...
 • Градски парк Скопје
 • 12:00:00 , 24 Сеп, 2017 до 15:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Macedonian Ecological Society
 • 47 доаѓаат, 149 можеби
 • Old School Trance VINYL+Live Party Psoma & Mirko Popov

  Само овој ПЕТОК Мирко Попов ги вади СТАРИТЕ ТРАНС ПЛОЧИ СПЕЦИЈАЛНО ЗА ВАС!!!!!!!!! ++++ Psoma (Stereohemia) LIVE+Dj Set МНОГУ УБАВО!!! во дворот на Капан Ан
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:55:00 , 22 Сеп, 2017 до 23:59:59 , 22 Сеп, 2017
 • Mirko Popov
 • 35 доаѓаат, 148 можеби