• Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:30:00 , 01 Апр, 2017 до 04:00:00 , 02 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 187 доаѓаат, 228 можеби
 • Настанот е завршен
 • Lollipop Entertainment Group и SUN ProductionОвој 1 април Ве канат да бидете дел од централниот градски маскембал и најголемата журка досега. После сензационалните журки во Атина, Лондон и Њу Јорк, конечно во Скопје пристигнува брендот MASSIVE STORY.Ни претставува особено задоволство да ја најавиме една од најимпресивните програми досега за целосно повеќе часовно музичко доживување со:MOSSELwww.facebook.com/djmossel/HOUSE TWINSwww.facebook.com/HouseTwinsProjectTHE BOYwww.facebook.com/djtheboyofficial/THE MISTER DJSwww.facebook.com/The-Mister-Djs-OFFICIAL-PAGE-123455187682704/DIVOLLY & MARKWARDwww.facebook.com/divollyandmarkwardGALOSKIwww.facebook.com/galoskiDISCONNECTEDwww.facebook.com/disconnectedoffBOBIwww.facebook.com/CityRadio/ICKOwww.facebook.com/Antenna5/Сабота 1 април 2017Старт: 21:30Спортски Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ - Мала салаОдличен звук, светло, ЦО2 џетс, Лед скрин, ласери...Влезници во претпродажба по супер промотивна почетна цена од 300 денари во ПОЛА ЈУГОТОН и www.kupikartizase.com продажната мрежа

  Настани во близина (1км)

  Скопје Танцува Латино!

  Танцов Клуб Дезире и АТК Премиум Клуб, СЕКОЈ ЧЕТВРТОК во опуштено дружење на прекрасниот простор на отворено и со најдобрите латино преработки на познатите ...
 • ATK Premium Club, Skopje
 • 22:00:00 , 17 Авг, 2017 до 01:00:00 , 18 Авг, 2017
 • Танцов Клуб Desirée
 • 17 доаѓаат, 26 можеби
 • Latino Night со Еat the Beat!

  Сабота (19.08) со почеток од 21:30 за забавата ќе се погрижат Илија Карадакоски и танц студиото Eat the Beat со одличната изведба на нивните танцови точки. Ве ...
 • Lounge Bar BIS, Skopje
 • 21:30:00 , 19 Авг, 2017 до 00:30:00 , 20 Авг, 2017
 • Lounge Bar BIS
 • 2 доаѓаат, 6 можеби
 • Aqustico - Петок во Бис 18.08.2017

  Овој петок повторно во нашиот Бис ги имаме Аqustico The Band и истата еуфорија од претходно. Ве очекуваме во Lounge Bar Bis заедно да се забавуваме со добро ...
 • Lounge Bar BIS, Skopje
 • 22:00:00 , 18 Авг, 2017 до 00:00:00 , 19 Авг, 2017
 • Lounge Bar BIS
 • 6 доаѓаат, 2 можеби
 • 8th Balkan Conference in Informatics BCI 2017

  BCI2017 will be held on September 20-23, 2017 at the Faculty of Computer Science and Engineering of the University “Saints Cyril and Methodius” of Skopje, one ...

  STING во Скопје @15.10.2017

  STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Драги пријатели, Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 15 Окт, 2017 до 22:30:00 , 15 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 6504 доаѓаат, 8819 можеби
 • Глобален Лидерски Самит Македонија 2017

  ПРИДРУЖИ ИМ СЕ НА 300 000 ВОДАЧИ ШИРУМ СВЕТОТ, ВО НАД 700 ГРАДОВИ И 100+ ЗЕМЈИ ПРЕКУ ГЛОБАЛНИОТ ЛИДЕРСКИ САМИТ МАКЕДОНИЈА 2017. Без разлика каде водиш и која ...
 • Hotel Aleksandar Palace, Skopje
 • 10:00:00 , 11 Ное, 2017 до 16:30:00 , 11 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Global Leadership Summit Macedonia
 • 21 доаѓаат, 28 можеби