• Skopje
 • 10:00:00 , 20 Авг, 2017 до 15:00:00 , 20 Авг, 2017
 • Виктор Стаиќ
 • 164 доаѓаат, 274 можеби
 • Настанот е завршен
 • Почитувани членови од Mercedes-Benz Club Macedonia после долг изминат период чест ни е да ви соопштиме дека останаа уште 40 дена од спектакуларното шоу на Mercedes-Benz Club Macedonia кој ќе се одржи на 20,08,2017 ќе имате можност да ги донесте вашите возила на паркинг Мотоцентар Качанички пат Скопје ве очекува добра забава со Dj и дружење со останатаите клубови со почеток од 10:00 часот до 15:00 часот не дзовулвајте дригите да ви расакжуваат дојдете и уверете се сами ве очекуваме Влез : 100 денариСо ГОЛЕМ ПОЧИТ Mercedes-Benz Club Macedonia

  Настани во близина (1км)

  Протест против двојазичноста

  (Масовно ширете - протест против двојазичноста) Повик на татковината, мајка Македонија ве вика! Браќа и сестри Македнци, во име на нашата мајка Македонија во ...
 • Assembly of the Republic of Macedonia, Skopje
 • 13:00:00 , 21 Јан, 2018 до 16:00:00 , 21 Јан, 2018
 • Тврдокорни
 • 441 доаѓаат, 1216 можеби
 • Btkrsh Night at Kapan An w/ Andreas Hz & Kronom

  Btkrsh welcome party во колективот на Kronom - еден од најнадежните мкд млади продуценти на bass/idm/techno музика. Kronom https://soundcloud.com/kronombass ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:55:00 , 19 Јан, 2018 до 05:00:00 , 20 Јан, 2018
 • Btkrsh
 • 56 доаѓаат, 98 можеби
 • Тероризам

  Автори: Владимир и Олег Пресњаков Режисер: Јордан Симонов Извршен продуцент: Виктор Рубен Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска Музика: Горан Трајковски ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Јан, 2018 до 21:00:00 , 25 Јан, 2018
 • Македонски народен театар
 • 18 доаѓаат, 113 можеби
 • Marija Jazz Quartet

  Marija Jazz Quartet е предводен од импресивниот џез вокал со огромно искуство Марија Димитријевиќ, заедно со докажаниот Дамир Имери, Кирил Кузманов, Трајче ...
 • Bistro Skopje
 • 21:00:00 , 19 Јан, 2018 до 01:00:00 , 21 Јан, 2018
 • Bistro Skopje
 • 2 доаѓаат, 119 можеби
 • Trap TRAP Trap 4 // Club Vulkan // 20th January

  #TrapTRAPTrap за првпат годинава,спремни и одморени,ги враќаме најдобрите ТРАП журки во градот !!! -На ваше барање овој пат СТРОГО ТРАП -Стикери за сите ...
 • Club Vulkan, Skopje
 • 21:00:00 , 20 Јан, 2018 до 01:00:00 , 21 Јан, 2018
 • GDMedia
 • 46 доаѓаат, 78 можеби