• Prima Danza, Skopje
 • 22:00:00 , 19 Мај, 2017 до 01:00:00 , 20 Мај, 2017
 • Центар за Модерни и Спортски Танци - ПРИМА ДАНЦА
 • 11 доаѓаат, 7 можеби
 • Настанот е завршен
 • Како и секој петок танцуваме, се дружиме и се забавуваме!Петок е резервиран за одлична забава со многу танц во Прима Данца :)Вие,со добро расположение, а за се останато ќе се погрижиме ние! :) Како и секој петок ќе имаме супер забава : - )Се гледаме :)

  Настани во близина (1км)

  Презентација на изборните предмети (за бруцошите)

  Ве известуваме дека презентацијата на изборните предмети за студентите од прва година ќе се одржи в петок (22.9.2017) со почеток во 11 часот во Големиот ...

  Grai, SatanaKozel и Harkem во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 95 доаѓаат, 150 можеби
 • ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Бизнис Настан

  СПЕКТАКУЛАРЕН НАСТАН кој несмееме да го пропуштиме! Картите ќе бидат во продажба од денес. * Од 30.08 - 15.09 картите ќе чинат 150 денари. * Од 16.09 - 30.09 ...
 • Hotel Continental - Skopje
 • 19:00:00 , 04 Окт, 2017 до 21:00:00 , 04 Окт, 2017
 • TianDe Mkd
 • 9 доаѓаат, 19 можеби
 • Семинар за основање на Цркви

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со European Mission Fellowship и Библиска Лига - Скопје организира семинар за основање на Цркви. ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:00:00 , 30 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 5 доаѓаат, 11 можеби
 • Бизнис Мотивационен Семинар

  БИЗНИС СЕМИНАР - АЈДЕ ДА ГО СЛЕДИМЕ МОТОТО НА ФОРЕВЕР ЛИВИНГ ПРОДАКТС, ДА ГО УДВОИМЕ БИЗНИСОТ 2 Х Почитувани пријатели и Сопственици на Форевер ...

  Семинар - Coaching за раст продажбата

  Полудневен семинар за зголемување на на продажбата и готовината од бизнисот, преку користење на едноставни и докажани техники. Организацијата на обуката е ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 00:00:00 , 28 Сеп, 2017 до 05:00:00 , 28 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • Coaching Program
 • 6 доаѓаат, 5 можеби