• Arena Boris Trajkovski, Skopje
 • 09:00:00 , 07 Апр, 2018 до 19:00:00 , 08 Мај, 2018
 • Ficball Memorial Basketball Tournament
 • 5 доаѓаат, 224 можеби
 • FICBALL прв меморијален младински кошаркарски турнир, сеќавање на младиот кошаркар Филип Сотиров - Фиц (1999 -2014) ❤ 07-09.04.2018 | Вип Арена С.Ц. Борис Трајковски6 екипи | 13 натпревари | 80 кошаркари | 20 тренериНа турнирот ќе учествуваат младинските екипи на Барселона, Фенербахче, Бугарска Национална Репрезентација, Партизан Белград, Водно Санс Партизан Скопје и Кајолу, Анкара.

  Настани во близина (1км)

  Како да се ограби банка

  Kако да се ограби банка Автор: Сами Фејд Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Сценографија: Доротеа Ѓорѓиевска Костимографија: Фросина Настевска ...
 • Dramski Teatar Skopje
 • 20:00:00 , 24 Апр, 2018 до 21:30:00 , 24 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 2 доаѓаат, 31 можеби
 • Тропико во Скопје 28.04.2018 Вип Арена Борис Трајковски

  КОНЦЕРТ НА ТРОПИКО ВО СКОПЈЕ ДВОЧАСОВЕН АУДИ-ВИЗУЕЛЕН СПЕКТАЛ СО ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ МУЗИЧКИ ГРУПИ НА БАЛКАНОТ Почитувани, Со задоволство Ве информираме ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 28 Апр, 2018 до 23:00:00 , 28 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Skymusic MK
 • 734 доаѓаат, 1780 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2018 до 22:00:00 , 26 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 6 доаѓаат, 25 можеби
 • 2012 - Последните Македонци

  -Режија: Сашо Миленковски играат: Сања Арсовска / Билјана Беличанец - Алексиќ, Билјана Драгичевиќ - Пројковска, Трајанка Илиева, Рубенс Муратовски, Зоран ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Апр, 2018 до 23:59:59 , 27 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 1 доаѓаат, 8 можеби
 • Anastacia - 15. Maj, Vip Arena Boris Trajkovski

  Anastacia конечно доаѓа во Скопје! На 15 мај, ВИП Арената Борис Трајковски ќе биде една од европските концертни центри преку кои Anastacia со европската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 15 Мај, 2018 до 00:00:00 , 16 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Pragma music entertainment
 • 472 доаѓаат, 1469 можеби
 • YTMKD SHOW

  Не! Одма да се разбереме. Ова не е meet-up. Ова е една сосем друга приказна, поинаква, нова, тотално нова. Ова е приказна која ќе не' собере сите на едно ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 14:00:00 , 12 Мај, 2018 до 17:00:00 , 12 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Koncerti
 • 164 доаѓаат, 551 можеби
 • THCF - Тхц Ла Фамилија во Скопје, петок 11 мај

  Во најубавиот месец во градот убав Ви најавуваме еден навистина специјален настан. Во Скопје ни гостува еден од најбараните балкански хоп хоп состави во ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 20:30:00 , 11 Мај, 2018 до 23:30:00 , 11 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 143 доаѓаат, 152 можеби
 • Red Hot Chili Peppers International Tribute by Ritam SexIJa

  Одлучни сме. Не попуштаме. Стоиме на зборот. Овој пат не одиме чекор поанатму, овој пат забрзано одиме далеку, многу далеку напред. Драги наши, како што ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 21:00:00 , 12 Мај, 2018 до 23:30:00 , 12 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Koncerti
 • 5 доаѓаат, 9 можеби
 • Балашевиќ во Скопје @19.05.2018

  ПРОЛЕТ ВО МАКЕДОНИЈА: ВРЕМЕ Е ЗА БАЛАШЕВИЌ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Големо задоволство ни е да ви најавиме дека по пауза од три години, човекот на кого ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 20:00:00 , 19 Мај, 2018 до 00:00:00 , 20 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 2142 доаѓаат, 4961 можеби