• Метрополис арена, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 18:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Black Red White Salon Macedonia
 • 83 доаѓаат, 118 можеби
 • Настанот е завршен
 • Почитувани купувачи, задоволство ни е да Ве известиме дека од 21.03.2017 започнува овогодинешниот Саем за мебел, а во исто време чест ни е да Ве поканиме да не посетите во трета хала на Скопски саем и да бидете дел од нашата приказна. Ве очекуваме cо многу нови програми, изненадувања и попусти, но се разбира дека нашиот професионален тим е секогаш тука за Вас да ви помогне при изборот.Сакаме да напоменеме дека саемскиот попуст важи и во нашиот продажен салон, на веќе познатата локација: бул. Киро Глигоров бр.13 Скопје.За подетални информации контактирајте не на:тел: +38971/259-683 +3892 3220-214e-mail: mebel@royalhouse.mkfacebook: https://www.facebook.com/Black-Red-White-Salon-Macedonia-674219132656967/

  Настани во близина (1км)

  Семинар на тема: Атрибутите На Бог

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со Теолошката Библиска Академија од Крапина - Хрватска, организира семинар на тема: Атрибутите На ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 18:00:00 , 31 Авг, 2017 до 18:00:00 , 02 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 13 доаѓаат, 24 можеби
 • Land промоција на албумот If, Sweet Rapscallions и Демек во МКЦ

  Land | промоција на албумот "If..." | Sweet Rapscallions и Демек во МКЦ Land /некогаш познати како Green Grass Dreams/ е поп проект на Доне Скендеров и Петар ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 07 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 08 Сеп, 2017
 • Младински Културен Центар
 • 6 доаѓаат, 14 можеби
 • Pete Rock & C.L. Smooth во Скопје | Таксират 19 промо-концерт

  Во соработка со Sure Shotz и Младински Културен Центар, го најавуваме новиот ТАКСИРАТ едиција #19 со промо-концерт на две големи имиња на американскиот ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:30:00 , 13 Сеп, 2017 до 23:59:00 , 13 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • Taksirat Festival
 • 380 доаѓаат, 495 можеби
 • Семинар со Небојша Ѓуриќ и Михаел Јосиќ

  Семинарот е за секој заинтересиран од Скопје и пошироко. Влезот е бесплатен, но ќе се собере доброволен прилог за трошоците на гостите говорници.
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 19:00:00 , 14 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 15 Сеп, 2017
 • Aleksandar Vuletic
 • 19 доаѓаат, 31 можеби
 • Grai, SatanaKozel и Anabioz во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 67 доаѓаат, 103 можеби
 • ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Семинар за основање на Цркви

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со European Mission Fellowship и Библиска Лига - Скопје организира семинар за основање на Цркви. ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:00:00 , 30 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 5 доаѓаат, 10 можеби