• Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 22:00:00 , 20 Мај, 2017 до 23:00:00 , 20 Мај, 2017
 • Aca Lukas
 • 1330 доаѓаат, 950 можеби
 • Настанот е завршен
 • Najveća zvezda na ovim prostorima konačno će napraviti 20. maja najveću i dugo očekivanu žurku na Balkanu u VIP Areni u Skopju. Pripremamo spektakl za svoju vernu publiku. 29. aprila počinje regionalna turneja u Beogradskoj areni, koja će se nastaviti 06. maja u Sarajevu, Zagrebu 13.maja i Skoplju 20.maja. Aca Lukas će bez sumnje​ svojim fanovima prirediti nezaboravno veče i spektakl koji pomera sve granice do sada.Ovo će biti prvi solistički koncert u VIP Areni, gde ćemo premijerno izvesti i pesme s novog albuma i napraviti "Najveću žurku na Balkanu".Stari hitovi, novi hitovi, odlična atmosfera, gde niko ne ostaje ravnodušan = ACA LUKAS. SKOPJE VIDIMO SE!!!

  Настани во близина (1км)

  Физичка активност и орално здравје во бременоста

  Оваа среда зборуваме за активни трудници и здрави заби во бременоста! Колку трудниците треба да бидат физички активни, од кога да започнат со јога и пилатес и ...
 • Acibadem Sistina Hospital, Skopje
 • 19:00:00 , 20 Сеп, 2017 до 20:00:00 , 20 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • Acibadem Sistina Hospital
 • 12 доаѓаат, 35 можеби
 • 8th Balkan Conference in Informatics BCI 2017

  BCI2017 will be held on September 20-23, 2017 at the Faculty of Computer Science and Engineering of the University “Saints Cyril and Methodius” of Skopje, one ...

  Скопје Танцува Латино!

  Танцов Клуб Дезире и АТК Премиум Клуб, СЕКОЈ ЧЕТВРТОК во опуштено дружење на прекрасниот простор на отворено и со најдобрите латино преработки на познатите ...
 • ATK Premium Club, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Tancov Klub Desiree
 • 4 доаѓаат, 5 можеби
 • JUNO REACTOR, SPIRIT ARCHITECT, DJANTRIX @ Борис Трајковски

  SUN Production веќе традиционално сезоната журки на затворено ја започнува во ноќта кога градот убав не спие!!! И оваа Бела Ноќ Ве каниме на еден навистина ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 23:00:00 , 07 Окт, 2017 до 06:00:00 , 08 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 106 доаѓаат, 152 можеби
 • STING во Скопје @15.10.2017

  STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Драги пријатели, Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 15 Окт, 2017 до 22:30:00 , 15 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 6712 доаѓаат, 9272 можеби
 • ATB во Скопје - Арена Борис Трајковски

  АТВ е едно од највлијателните имиња во светот на денс музиката кое повеќе од 15 години е предводник на светската електронска сцена.Секогаш во врвот на листата ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:00:00 , 14 Окт, 2017 до 04:00:00 , 15 Окт, 2017
 • Urban Dance
 • 596 доаѓаат, 1189 можеби
 • Глобален Лидерски Самит Македонија 2017

  ПРИДРУЖИ ИМ СЕ НА 300 000 ВОДАЧИ ШИРУМ СВЕТОТ, ВО НАД 700 ГРАДОВИ И 100+ ЗЕМЈИ ПРЕКУ ГЛОБАЛНИОТ ЛИДЕРСКИ САМИТ МАКЕДОНИЈА 2017. Без разлика каде водиш и која ...
 • Hotel Aleksandar Palace, Skopje
 • 10:00:00 , 11 Ное, 2017 до 16:30:00 , 11 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Global Leadership Summit Macedonia
 • 21 доаѓаат, 28 можеби