• Скопски саем, Skopje
 • 22:59:00 , 22 Апр, 2017 до 05:00:00 , 23 Апр, 2017
 • Win Music Freedom Mk
 • 1542 доаѓаат, 1329 можеби
 • Настанот е завршен
 • Win Music Freedom Ви најавува:GusGus и Mathew Jonson во Скопје!https://www.residentadvisor.net/dj/gusgushttps://www.oz.com/gusgushttps://www.residentadvisor.net/dj/mathewjonsonLocal Support:Kanton6 LiveDJ Zoki BejbeДата:22 Април 2017Локација:Скопски Саем, Хала 5Цена на билети:500 МКД (лимитирани 300 билети)600 МКД (предпродажба)700 МКД (на влез)300 билети лимитирани по цена од 500 ден се пуштени во продажва во Излет Кафе,Радио Бар и Кино Карпош исто така билети можете да набавите и во Хаш Бар Југотон, online http://mktickets.mk/nastan/gus-gus/ и во Битола во Јагода Бар.#WinMusicFreedom #StayYouGusGus е едно од водечките имиња на електронската сцена со нивната кариера која се протега низ цели 20 години! Бендот е една од ретките појави на оваа сцена кои успеале да останат релевантен музички фактор толку долго. Составот ротираше повеќе имиња, но од основачите во бендот се уште членуваат Biggi Veiran и Daníel Ágúst, а во моментов трет член е Högni Egilsson.Формирани се во Исланд во 1995 година како филмско/музички колектив. Нивниот прв издаден албум станува најпродаван во Исланд, а веќе следната година потпишуваат договор со издавачката куќа 4AD. По издавањето на Polydistortion (за 4AD/Warner) во 1997, GusGus го бетонираат својот статус на едни од најбараните електронски бендови на планетава.Со кариера која се протега низ цели 20 години, GusGus продуцираат секакви можни електронски жанрови, од techno до trip-hop, од house до progressive, па и поп!Посебно внимание предизвикува нивниот албум Mexico на кој магично претставуваат нумери од synth-pop (Obnoxiously Sexual), deep techno (Mexico), progressive house (Airwaves), до мега-хитот Crossfade.Селектирана дискографија:Албуми:Gus Gus (Kjól & Anderson) 1995Polydistortion (4AD/Warner Bros./Labels) 1997This Is Normal (4AD/Warner Bros./Labels) 1999GusGus vs. T-World (4AD/Warner Bros./Labels) 2000Attention (Underwater Records/Moonshine) 2002Forever (Pineapple Records) 200724/7 (Kompakt) 2009Arabian Horse (Kompakt) 2011Mexico (Kompakt) 2014Компилации:Mixed Live: Sírkus (Moonshine) 200315 Ára (Smekkleysa) 2010Синглови:Chocolate (4AD) 1996Polyesterday (4AD) 1996Believe (4AD) 1996Standard Stuff For Drama (Warner Bros.) 1997Polydistortion (Warner Bros.) 1997Purple (Warner Bros.) 1997Barry (Warner Bros./4AD) 1997Anthem (4AD) 1998Ladyshave (4AD/Warner Bros.) 1998VIP (4AD/Warner Bros.) 1999Starlovers (4AD/Warner Bros.) 1999Lactic (MCA) 2000Dance You Down (Underwater) 2002David (Underwater/Moonshine) 2002Desire (Underwater/Moonshine) 2002Call Of The Wild (Underwater/Moonshine) 2003Need In Me (Pineapple Records) 2005Mallflowers (Pineapple Records) 2006Moss (Pineapple Records) 2007Hold You (Pineapple Records ) 2007Thin Ice (Kompakt) 2009Add This Song (Kompakt) 2009Deep Inside (Kompakt) 2011Over (Kompakt) 2011Magnified Love (Kompakt) 2011Crossfade (Kompakt) 2014Obnoxiously Sexual (Kompakt) 2014Airwaves (Kompakt) 2014God Application (TBA) 2016

  Настани во близина (1км)

  Бизнис Мотивационен Семинар

  БИЗНИС СЕМИНАР - Како да се успее во мрежниот маркетинг?! Почитувани пријатели и Сопственици на Форевер Бизнис, за сите Вас кои сакате да го зголемите ...

  Семинар за основање на Цркви

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со European Mission Fellowship и Библиска Лига - Скопје организира семинар за основање на Цркви. ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:00:00 , 30 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 5 доаѓаат, 11 можеби
 • Grai, SatanaKozel и Harkem во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 95 доаѓаат, 150 можеби
 • Прво големо предавање за личен развој

  ПРВО ГОЛЕМО отворено предавање за ЛИЧЕН РАЗВОЈ на проф. д-р Лазар Ѓуров Те предизвикуваме БАШ ТЕБЕ! Сакаш да си подобар? Поуспешен? Среќен? Те покануваме ...

  ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Бизнис Настан

  СПЕКТАКУЛАРЕН НАСТАН кој несмееме да го пропуштиме! Картите ќе бидат во продажба од денес. * Од 30.08 - 15.09 картите ќе чинат 150 денари. * Од 16.09 - 30.09 ...
 • Hotel Continental - Skopje
 • 19:00:00 , 04 Окт, 2017 до 21:00:00 , 04 Окт, 2017
 • TianDe Mkd
 • 9 доаѓаат, 20 можеби