• Philip II Arena, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Авг, 2017 до 23:00:00 , 17 Авг, 2017
 • купете билети овде
 • FK Vardar
 • 83 доаѓаат, 114 можеби
 • Настанот е завршен
 • Од денес (09.08.2017), почнува продажбата на билети за натпреварот од плеј-офот од Лигата на Европа помеѓу Вардар и Фенербахче кој што ќе се игра на 17-ти август на „Телеком Арената“ во Скопје. Цената на билетите ќе изнесува 2.000, 2.500 и 3.000 денари. ВАЖНА НАПОМЕНА: Имателите на Вардар ПАС билети, оние гледачи кои беа пристугни на натпреварите со Копенхаген или Малме во ЛШ, и оние кои што ќе приложат билет од некој од минатосезонските натпревари на ФК Вардар, имаат 50% попуст при купување на билет. За нив билетите ќе чинат 1.000, 1.250 и 1.500 денари. При купување на билет, секој ќе мора да приложи документ за идентификација (лична карта, пасош). Поради големиот интерес и од безбедносни причини, јужната трибина на „Телеком Арената“ ќе биде резервирана за навивачи на Фенербахче. Навивачи на Вардар и неутрални гледачи, можат да купуваат билети само за западната и за северната трибина од стадионот. Билетите ќе се продаваат на продажни места на Тикетплус - www.ticketplus.mk

  Настани во близина (1км)

  Станете за чист воздух!

  Протестот не е организиран од политичка партија, организиран е од граѓани... организиран е од тебе, од мене, од твоите деца, од вашите родители, од сите нас ...
 • Влада на Република Македонија, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 14:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Aleksandar Delcevski
 • 3607 доаѓаат, 4636 можеби
 • #БојкотирамНастава

  Мерните станици низ Скопје веќе две недели покажуваат оргомна загаденост на воздухот. За важноста на справување со загадувањето, како најголем и најопасен ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 20 Дек, 2017 до 21:00:00 , 20 Дек, 2017
 • Jovana Nanovski
 • 1104 доаѓаат, 2939 можеби
 • 7 години Љубов

  Драги љубовџии, љубовџики, комшии, другари, другарки, добри луѓе, мачката рекордер во спиење, кучето со шарени очи, сите вие што сте биле, што сте и што ќе ...
 • Кафе Бар Љубов, Skopje
 • 20:00:00 , 18 Дек, 2017 до 23:59:00 , 18 Дек, 2017
 • Кафе Бар Љубов
 • 73 доаѓаат, 225 можеби
 • Отворен Повик: Светот околу нас - критичките ставови во регионот

  КРИК – фестивал за критичка култура во партнерство со Курзив и Kulturtreger од Хрватска, SCCA-Љубљана од Словенија и SEEcult.org од Србија, а во рамки на ...
 • Contemporary Art Museum of Macedonia, Skopje
 • 10:00:00 , 14 Дек, 2017 до 15:30:00 , 16 Дек, 2017
 • КРИК - фестивал за критичка култура
 • 2 доаѓаат, 239 можеби
 • BandOff, Роденден!

  Почитувани Дами и Господа, Имаме неизмерна чест и задоволство да ве поканиме на првиот Роденден на BandOff! Да, помина точно една година од нашето постоење, ...
 • Party Bar Subway, Skopje
 • 17:00:00 , 17 Дек, 2017 до 00:00:00 , 18 Дек, 2017
 • Sase Ljoles
 • 53 доаѓаат, 82 можеби
 • Поклони радост - Хуманитарна журка

  Поводом предстојећих божићних и новогодишњих празника Културно информативни центар Срба у Македонији Спона уз помоћ својих пријатеља, спортиста и људи добре ...
 • Винил / Vinyl, Skopje
 • 20:00:00 , 18 Дек, 2017 до 00:00:00 , 19 Дек, 2017
 • СПОНА - Културно-информативни Центар Срба у Македонији
 • 46 доаѓаат, 83 можеби
 • Вики ја сака храната: Доделување на награди и изложба

  По успешното завршување на фотографскиот натпревар Вики ја сака храната кој се одржува на Википедија на македонски јазик, Споделено Знаење / Shared Knowledge и ...
 • Restoran Estel, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 15:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Споделено Знаење / Shared Knowledge
 • 43 доаѓаат, 72 можеби
 • Skopsko Smooth After-work во Кино Карпош

  Предновогодишната еуфорија започнува со SKOPSKO SMOOTH after-work забавите во Кино Карпош. Ве чекаме секој четврток, на #НЕСУМ ОБИЧНА AFTER-WORK ЗАБАВА, од ...
 • Kino Karposh, Skopje
 • 16:30:00 , 14 Дек, 2017 до 19:00:00 , 28 Дек, 2017
 • СКОПСКО
 • 8 доаѓаат, 50 можеби
 • New retro wave

  На промоција имаме – 20 % попуст на Џин Сакс за 65 ден и 20 % Џин Горднос за 90 денари. Специјално за овој евент на промоција ќе ја имаме и преубавата книга – ...
 • Magor Book Cafe, Skopje
 • 21:30:00 , 16 Дек, 2017 до 00:55:00 , 17 Дек, 2017
 • Magor Book Cafe
 • 8 доаѓаат, 29 можеби
 • Неделна Винил програма

  Неделна Винил програма Иако веќе Ви го кажавме нашиот став дека не е битна програмата битно е да се појавите во Винил СЕКОЈ ДЕН сепак се одлучивме да ...
 • Винил / Vinyl, Skopje
 • 21:00:00 , 14 Дек, 2017 до 01:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Винил / Vinyl
 • 7 доаѓаат, 19 можеби