• Kapan Han, Skopje
 • 23:50:00 , 20 Мај, 2017 до 05:00:00 , 21 Мај, 2017
 • LDN Waves
 • 75 доаѓаат, 122 можеби
 • Настанот е завршен
 • BASS Madness Festival 2017Drum & Bass MadnessЛокација: Капан АНВлез: 200 мкд.LINE-UP ************************************************************************HyperTechhttp://soundcloud.com/hypertechhttps://www.mixcloud.com/HyperTechDarko Stepic https://soundcloud.com/darkostepicBad Propagandahttps://soundcloud.com/drashhttps://www.mixcloud.com/Dr4shPessimalhttps://soundcloud.com/pessimalhttps://www.mixcloud.com/neuritmixTecktonehttps://www.mixcloud.com/Tecktonehttps://soundcloud.com/dj_tecktoneD.Litehttps://soundcloud.com/d-lite-5Druggyhttps://soundcloud.com/anomalianativaKeskohttps://soundcloud.com/keskomkKronomhttps://soundcloud.com/kronombassR.A.Dhttps://soundcloud.com/r-a-dofficial

  Настани во близина (1км)

  Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Business Run 2017

  BUSINESS RUN 2017 Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ :: Инфо за трката Опис: Штафетна трка во трчање 4 х 2000 метри за компаниски ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Прв до врв
 • 127 доаѓаат, 387 можеби
 • DGR 2017 - Skopje, Macedonia

  Skopje is officially taking part in the world's largest charitable motorcycle event for owners of classic and vintage styled bikes on Sunday September 24th. ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 24 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • The Distinguished Gentleman's Ride
 • 121 доаѓаат, 103 можеби
 • Настанот е завршен
 • ТОСКА / TOSCA - Giacomo Puccini

  Џакомо Пучини ТОСКА 06.10.2017 / 20.00 Диригент: Бисера Чадловска Асс. диригент: Катерина Стојковска Режисер: Огњан Драганов (Бугарија) Асс. режисер: Трајко ...

  Прво големо предавање за личен развој

  ПРВО ГОЛЕМО отворено предавање за ЛИЧЕН РАЗВОЈ на проф. д-р Лазар Ѓуров Те предизвикуваме БАШ ТЕБЕ! Сакаш да си подобар? Поуспешен? Среќен? Те покануваме ...