• Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 03:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 120 доаѓаат, 293 можеби
 • Настанот е завршен
 • На наше големо задоволство, ви објавуваме дека на 25 Март 2017 година, ни гостуваат добро познатиот бенд Куку Леле во Пивница - Стар Град, со почеток од 22:00h. Повелете заедно да ги запееме добропознатите хитови и да уживаме во најдоброто пиво од Craft Brewery Temov!------------------------------------------Карти: - 200ден. (Претпродажба)- 300ден. (На врата)* Картите можат да се купат единствено во Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град* Картите се во ограничен број!-------------------------------------------Резервации:- Коњак (Badel) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3000ден.- Водка (Vigor) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3000ден.- Текила (Mendoza) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3000ден.- Водка (Smirnoff) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3500ден.- Шток (Stock 84) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 3500ден.- Јегер (Jägermeister) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 4500ден.- Виски (Jony Walker) 1л. + 4 (сока и води) + 4 Влезници = 4500ден.+ За оние љубители на Темов Пивото, имаме пакет во изност од 3000ден. со тоа што можете да уживате во сите наши вкусови (20 врсти) со 4 гратис влезници.*Напомена: Коњопои (маси) се резервираат исклучиво со флаша.----------------------------------------Контакт: 076 462 372 / 070 754 754

  Настани во близина (1км)

  MakeDox 2017

  На 19ти август 1839та година, француската влада го прогласува фотографскиот процес на Луј Дагер како подарок за светот. Неговиот пронајдок, на човештвото му ...
 • Куршумли Ан, Skopje
 • 20:00:00 , 19 Авг, 2017 до 23:00:00 , 19 Авг, 2017
 • MakeDox
 • 230 доаѓаат, 248 можеби
 • Funky Fresh #42 at Kapan An - Season Opening!

  Драги пријатели, Уште една сезона од Funky Fresh резиденцијата е пред нас! За оваа сезона очекувајте многу резидент настани, локални, регионални и ...
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:59:00 , 19 Авг, 2017 до 05:00:00 , 20 Авг, 2017
 • Funky Fresh
 • 32 доаѓаат, 104 можеби
 • Супер Скопје 25 Август плоштад Скендербег, 26 Август Св. Спас

  Супер Скопје 26 Август Плоштад Свети Спас Кале - Офкестра, Фанки Гуру, Енерџи бенд и Фиц - Студени нозе Супер Скопје, супер четири викенди во Скопје, втор ...
 • Skopje
 • 21:00:00 , 25 Авг, 2017 до 23:00:00 , 27 Авг, 2017
 • Gorilla Produkcija
 • 19 доаѓаат, 65 можеби
 • Acoustic Rock Night with "Crew"!

  Acoustic Rock Band “Crew” повторно на сцената во Distrikt Bar & Kitchen! Повелете на уживање во одлична музика,пријатна атмосфера и уникатни вкусови! Ве ...
 • Distrikt Bar & Kitchen, Skopje
 • 20:30:00 , 19 Авг, 2017 до 23:30:00 , 19 Авг, 2017
 • Distrikt Bar & Kitchen
 • 4 доаѓаат, 17 можеби
 • PTPI Skopje слави четврти роденден!

  PTPI поранешни, сегашни и идни членови, People to People Interlational Skopje Ве поканува во сабота да го одбележиме четвртиот роденден на организацијата. Сите ...
 • Градски Парк Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 19 Авг, 2017 до 22:00:00 , 19 Авг, 2017
 • People to People International - PTPI Skopje, Macedonia Community Chapter
 • 9 доаѓаат, 14 можеби
 • 42 by Matt Shini in Skopje

  http://42.upri.se/enter/ Matt was performing already 42 in Skopje. Here he is again. This time he will process the algorythm though Coco Chanel that happens ...
 • KINO Kultura, Skopje
 • 18:00:00 , 19 Авг, 2017 до 21:00:00 , 19 Авг, 2017
 • Matt Shini
 • 2 доаѓаат, 0 можеби