• Sugs Rade Jovcevski Korcagin, Skopje
 • 18:00:00 , 25 Мај, 2017 до 21:00:00 , 25 Мај, 2017
 • СУГС Гимназија ,,Раде Јовчевски-Корчагин"
 • 62 доаѓаат, 71 можеби
 • Настанот е завршен
 • На 25 мај 2017 година (четврток) со почеток во 18 часот, СУГС Гимназија „Раде Јовчевски - Корчагин“ организира Отворен ден, на коj идните ученици ќе имаат уште една можност директно да се запознаат со можностите за учење во гимназијата. Отворениот ден ќе се одржи во просториите на гимназијата.Програма:18:00-19:00 - Прошетка низ ходниците на Корчагин19:00-20:00 - Претстава во Свечената сала 20:00-21:00 - Afterparty во ПациоБиди бренд,биди Корчагин!Ве очекуваме!

  Настани во близина (1км)

  Програма на среќата во Скопје - Happiness Program

  Драги пријатели, Летото е најрелаксираниот и најзабавниот период од годината и неговото завршување често предизвикува лошо расположение Дојдете на нашата - ...
 • Healthy Center, Skopje
 • 18:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 14:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 33 доаѓаат, 77 можеби
 • Friday in Public Room

  Уште едно септемвриско дружење со квартетот Mary Poppins и најдоброто од филмска музика! Уживаме во настапот на Ерxaн Шукри- виолина, Билјана Весковска- ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 32 можеби
 • Thursday in Public Room

  Mузичко уживање со Дарко Стојоски, Марко Василевски и Горан Попоски. Гитара, бас и тапани. Повелете на џез и дружење!
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 30 можеби
 • Saturday in Public Room

  Оваа сабота за прв пат во Public Room ги слушаме Калевала! World music бенд основан во 2008та, со репертоар на музика од Португалија, Франција, Русија, ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 7 доаѓаат, 31 можеби
 • Концерт - Скопски дувачки квинтет

  Во среда 20.09.2017 Скопскиот дувачки квинтет ве поканува на концерт со почеток во 19:30 на платото пред Црквата Рождество на Пресвета Богородица во Скопје.
 • Crkva Rozdestvo na Presveta Bogorodica Centar, Skopje, Macedonia
 • 19:30:00 , 20 Сеп, 2017 до 20:30:00 , 20 Сеп, 2017
 • Daniel Apostolov
 • 6 доаѓаат, 9 можеби
 • Nedelna Agenda Casa Cubana

  SREDA: KaDance Latin Salsa Bachata party CETVRTOK: Dj Guardijan & Conga's & Sax PETOK: Dj Bobi The best Salsa Night SABOTA: Dj Guardijan Latin House NEDELA: ...
 • CASA CUBANA, Skopje
 • 09:00:00 , 20 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • CASA CUBANA
 • 6 доаѓаат, 9 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...