• The Gallery Café, Skopje
 • 20:45:00 , 13 Авг, 2017 до 23:45:00 , 13 Авг, 2017
 • The Gallery Café
 • 15 доаѓаат, 19 можеби
 • Настанот е завршен
 • Супер Куп на Италија, недела вечер од 20:45, Јувентус - Лацио. проследете го на видео бим во одлична спортска атмосфера:✰ Пакет Хајнекен 4 + 1 ✔✰ Пакет Лаваца + Цедевита ✔✰ Пакет Лаваца + Кокта ✔✰ Пакет Лаваца + Монин ✔✰ Пакет Лаваца + Нектар ✔Резервации на 072/ 535-353 ✔

  Настани во близина (1км)

  Посакувај и остварувај - Искуствена работилница

  Сè во овој наш Универзум се движи и се менува. Така и времето, така и ние. Се приближуваме кон крајот на оваа наша 2017, и пополека ни се приближува 2018 ...
 • Психолошко катче, Skopje
 • 10:00:00 , 17 Дек, 2017 до 18:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Психолошко катче
 • 29 доаѓаат, 212 можеби
 • BandOff, Роденден!

  Почитувани Дами и Господа, Имаме неизмерна чест и задоволство да ве поканиме на првиот Роденден на BandOff! Да, помина точно една година од нашето постоење, ...
 • Party Bar Subway, Skopje
 • 17:00:00 , 17 Дек, 2017 до 00:00:00 , 18 Дек, 2017
 • Sase Ljoles
 • 53 доаѓаат, 82 можеби
 • Вики ја сака храната: Доделување на награди и изложба

  По успешното завршување на фотографскиот натпревар Вики ја сака храната кој се одржува на Википедија на македонски јазик, Споделено Знаење / Shared Knowledge и ...
 • Restoran Estel, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 15:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Споделено Знаење / Shared Knowledge
 • 48 доаѓаат, 83 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо - Претпремиера

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Дек, 2017 до 22:00:00 , 21 Дек, 2017
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 9 доаѓаат, 87 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо - Премиера

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Дек, 2017 до 22:00:00 , 22 Дек, 2017
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 13 доаѓаат, 53 можеби
 • Disconnected во night club VOX

  После одличниот премиерен настап пред нешто помалку од еден месец, дуото disconnected кое во моментов важи за едно од најпопуларните на нашата музичка сцена, ...
 • VOX Night Club, Skopje
 • 23:59:00 , 16 Дек, 2017 до 03:59:00 , 17 Дек, 2017
 • VOX Night Club
 • 20 доаѓаат, 46 можеби