• Паб Комедија - Pub Komedija, Skopje
 • 17:00:00 , 19 Мај, 2017 до 22:00:00 , 19 Мај, 2017
 • Паб Комедија - Pub Komedija
 • 16 доаѓаат, 41 можеби
 • Настанот е завршен
 • Овој Петок: Сонце, 24 степени и Afterwork-забава со Гоце Саф. Нема причина да пропуштите!Почеток 17 часот.Се гледаме!078/837-725

  Настани во близина (1км)

  Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Speakeasy Opening- Season 5

  Друштво се враќаме! Влегуваме во јубилејната 5та сезона одморени, со нови идеи и најважното нови коктели. Летото го искористивме максимално продуктивно во ...
 • Speakeasy, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 23:59:00 , 21 Сеп, 2017
 • Speakeasy
 • 29 доаѓаат, 98 можеби
 • Ден без автомобили

  ДЕН БЕЗ АВТОМОБИЛИ, ДЕН БЕЗ ГУЖВА, ДЕН БЕЗ СООБРАЌАЈ. Ако 364 дена патувате со автомобил во петок на 22-ри септември е денот кога треба да почнете да ги ...
 • Skopje
 • 07:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Прв до врв
 • 41 доаѓаат, 84 можеби
 • Програма на среќата во Скопје - Happiness Program

  Драги пријатели, Летото е најрелаксираниот и најзабавниот период од годината и неговото завршување често предизвикува лошо расположение Дојдете на нашата - ...
 • Charme, Skopje
 • 18:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 14:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 33 доаѓаат, 79 можеби
 • B-DAY 2 Special - AfterParty

  Нашата AfterWork родендеска едиција не завршува тука. Во 22:00 продолжуваме со истото темпо со ритамот на ДиЏеј Filip Filipovski-Fici и неговите внимателно ...
 • Gnezdo Kitchen Bar, Skopje
 • 22:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Gnezdo Kitchen Bar
 • 19 доаѓаат, 45 можеби
 • Saturday in Public Room

  Оваа сабота за прв пат во Public Room ги слушаме Калевала! World music бенд основан во 2008та, со репертоар на музика од Португалија, Франција, Русија, ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 9 доаѓаат, 44 можеби
 • Thursday in Public Room

  Mузичко уживање со Дарко Стојоски, Марко Василевски и Горан Попоски. Гитара, бас и тапани. Повелете на џез и дружење!
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 11 доаѓаат, 39 можеби