• Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 25 Мар, 2017 до 05:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Epicentar
 • 127 доаѓаат, 216 можеби
 • Настанот е завршен
 • Сабота, 25 МартKiko Navarro [Spain]https://soundcloud.com/kikonavarrohttps://www.residentadvisor.net/dj/kikonavarro/http://kikonavarro.es/Local Support:Milan SerafimovВлез: 350 МКДKiko Navarro е DJ и еден од водечките шпански продуценти на house музика, добро познат и на скопската публика. Преку 20 години кариера го направија еден од најпрепознатливите ликови на електронската сцена во Европа. Со години, Navarro е резидент DJ во Pacha Mallorca и редовен гостин во Pacha Ibiza (официјален резидент DJ во 2008 година) и Space Ibiza (резидент во 2012). Листата на клубови во кои настапувал е огромна, а меѓу нив и The Egg (London), Fabric (Moscow), Cocoon (Frankfurt), Duel Beat (Naples), Prive (Estonia), Bolivar Beach Club (Athens)... За неговата популарност, доволно говори податокот дека e официјален DJ на Moto GP тимот на Ducati od 2008 година.Како DJ, Navarro е секогаш ориентиран кон потребите на клаберите кои моментално се наоѓаат на подиумот и точно знае како да ја „подмачка“ атмосферата за време на неговите сетови. Од друга страна, како продуцент се задржува на основите на вистинската house музика. Продуцира уште од 1997 година, а во 2000 ја формира Flamingo Discos – неговата издавачка куќа. Неговите траки како „Siempre“ и „Soñando Contigo“ станаа светски познати хитови, а првата доживеа ремикс од Jumpster и редовно е дел од сетовите на артисти како Jeff Mills, Derrick May и Vince Watson.Освен продукција на свои траки и колаборации, Navarro се истакнува и со огромен број ремикси на популарни артисти од целиот свет кои безрезервно ја поддржуваат неговата работа.Селектирана дискографија:- Kiko Navarro feat. Concha Buika – “Ritmo Para Você” , Flamingo Discos Spain- August 2000- Kiko Navarro feat. Concha Buika – “Up To The Sky”, Flamingo Discos Spain– May 2001- Kiko Navarro feat. Concha Buika – “The Perfect Place”, Flamingo Discos Spain– Oct 2002- Pepe Link – “Afrospatial Vibe”, Stereo Cool Spain– Sept 2003- Ma-Yorkins feat. Concha Buika – “To Da Word”, Shaboom Rec. UK & USA– May 2004- Kiko Navarro feat. Concha Buika – “Mama Calling”, Curious Rec. UK- April 2004- Kiko Navarro feat. Isis “Apache” Montero – Shining, King St./Nitegrooves USA – Jul 2004- Kiko Navarro feat. Concha Buika – “The Perfect Place” remixes, Underground Collective US – May 2004- Koki – “Travelling” – Chez US – May 2004- Kiko Navarro feat. Marcel – “M.U.S.I.C.” , Bubble Soul Rec. Spain – Dec 2004- Kiko Navarro feat. Concha Buika – “The Perfect Place” 2005 mixes, Map Dance Switzerland May 2005- Kiko Navarro – “Xel-Ha”, Nite Grooves USA July 2005- Kiko Navarro – “Perceptions Of Pacha” Album, Pacha Recordings -end 2006-2007- Kiko Navarro – “Perceptions Of Pacha” Album, Swank Rec. (USA)- April 2007- Kiko Navarro – “Perceptions Of Pacha” Album, World Club Music (Rusia)-May 2007- Kiko Navarro – “Perceptions (Music Is Here)”, Pacha Recordings - Feb 2007- Kiko Navarro – “Siempre”, Pacha Recordings - March 2007- Kiko Navarro – “Ache Pa Ti”, Pacha Recordings – April 2007- Kiko Navarro – “Leave Something Here”, Pacha Recordings – May 2007- Kiko Navarro feat. C.B. – “Soñando Contigo” – June 2007- Kiko Navarro feat. Omega – “More”- March 2008- Chieko Kinbara – “Live Your Life Today”, Grand Gallery (Japan) (written and produced by Kiko Navarro for Chieko’s new album)- June 2008- Kiko Navarro – “Perceptions Of Pacha” Album, Grand Gallery (Japan) july 2008- Kiko Navarro presents KOKI – “Yen Shui” Clubstar Records – Oct 2010 - Kiko Navarro – “Mama Calling (Tedd Patterson remix) Clubstar Records – Oct 2010 - Kiko Navarro – “Silvia’s Dream” Clubstar Records – Oct 2010 - Kiko Navarro feat. Isis “Apache” Montero – “The First Time” Clubstar Records – Oct 2010 - Koko – “The Captain Of Her Heart” Clubstar Records – Oct 2010 - Kiko Navarro – “OCHO” Album, Clubstar Records – Oct 2010 - Kiko Navarro presents KOKI – “Acidez”, Modern Electrics (ES) – Aug 2010- Kiko Navarro feat. D7 – “Let You Go” Centric Records – March 2011 Ко-продукција:- Pepe Link – “Afrospatial Vibe”, Stereo Cool (Spain)– Sept 2003- Larra – “Nirvana”, Iberican Rec. Spain – May 2004- KIWI Inc. (Kiko Navarro & Willie Graff) – “Acidez”, Modern Electrics (Spain) – tbc 2009- Dj Fudge & Kiko Navarro “Ideal EP”, Peppermint Jam (Germany) january 2009- Dj Pippi, Tuccillo & Kiko Navarro “Higher”, Yoruba Records (Greece) january 2009- Dj Pippi, Tuccillo & Kiko Navarro “Back To Back”, Third Ear Records (UK) March 2011- Tuccillo & Kiko Navarro “Auris EP”, Nite Grooves (US) Feb 2010Ремикси:- Kiez Kidz – “Jam Jam Jam”, Flamingo Discos (Spain) – November 2000- Ralf Gum – “Ponle Tumbao”, Flamingo Discos (Spain) – February 2001- J.D. Braithwaite – “Ready For Love”, Caus-n’ff-ct (Germany) – December 2000- Lenny Fontana – “Reach For The Sky”, R.O.I. (Germany) – February 2001- Shakatak – “Nightbirds”, Polydor (Germany) – March 2001- Dj Vitamin D – “That Latin Track”, I.H.R. (Chicago, USA) – May 2001- Afro Angel – “Join Me Brother”, Tommy Boy (U.K.) – June 2001 - Jaqueline Castellanos – “Yara Yara”, GoGo Music (GER) – April 2002- 75 Moods feat. D.Porter – “My Love”, Flamingo Discos, (ESP) – May 2002- Joan Bibiloni – “Joana Lluna”, Blau (ESP) – Oct. 2002- DJ MFR Feat. D’Layna – “Just Because”, Gogo Music (GER) – May 2003- Tuff & Mellow – “Stranger”, Transport (San Francisco USA) – Feb 2004- Blaze – “Found Love”, Westend (NYC USA) – Dec 2004- Mojo Project – “Tell My Why”, Lovemonk Rec. (Spain) – June 2005- Blaze feat. Byron Stingly – “Spread Love”, King St. (NYC USA) – May 2005 & (Victor Entertaiment Inc. JAPAN)- Dec 2004- Pepe Link – Kalakuta, More House Rec. (USA) – Feb 2005- Pino Arduini feat. Linda Lee Hopkins – “Don’t Stress Me Out”, Map Dance (Switzerland) - September 2005- KOT – “Sometimes” (KM Re-Edit) – Defected (UK) - 2005- Sol & Selegna – “Devious Routes”, Swank recordings (USA) - Sept 2005- George Morel – “I Can’t Wait”, Bubble Soul (Spain) - Feb 2006- Jay-j & Halo feat. Latrice – “Make My Heart”, Ultra (USA) – March 2006- Afromystik – “Miracles”, OM Rec. (USA) – April 2006 - Tiger Stripes – “Kayoko”, Prog City Deep (GER) – Dec 2006 - UPZ – “With You”, Bubble Soul (SPA) – January 2007- Dj Pippy & Danny Marquez – “God Is Love”, Bubble Soul (SPA) – Sept 2007- Dj Chus – “Join Ur Handz”, Stereo Productions (SPA), June 2007- Danny Marquez feat. Amma – “Trust In Yourself”, Bubble Soul (SPA) 2007- Chieko Kinbara – “Heart Of Fire”, Grand Gallery (Japan) June 2007- Dazzle Drums – “Elem”, Centric Music (UK) –Jan 2008- Aaron Carl – “Oasis”, Superb Entertainment (USA) May 2008- Re-Jazz – “Gabrielle”, Infracom (Germany) Nov 2008- Mustafa – “Vem Pra Sambar”, Blockheadz (France) Nov 2008- Quentin Harris – “My Joy”, Strictly Rhythm (UK) tbc 2008- Dj Spen feat. Ann Nesby – “Its So Easy” , Code Red-Defected (UK) july 2008- Alëëm – “Felix Yo”, Pro-Zak Trax (France) – Oct 2010- Soul Designer – “The Soul Is Back”, Third Ear (UK) Oct 2010- Osunlade – “Butterfly”, Strictly Rhythm / Yoruba Records (US) May 2010- 24 Carats – “Panama”, Styrism (Japan) June 2010- Blaze – “We Are One”, King Street Sounds (US) Feb 2010- Rocco feat. C. Robert Walker – “Hardtime For Lovers”, Gogo Music (GER) – April 2010- Curv feat. Knixx – “Killer”, Vinylvibes (GER) – March 2011- Thomas Marlow – “Que Es”, Clubstar Rec. (GER) – Oct 2010

  Настани во близина (1км)

  Концерт! Fierce!

  Заедно со Fierce ѕирнуваме во фестивалските денови кои следат! На 23-ти те покануваме на отворање на поштенско сандаче кое ќе ги чека твоите идеи и предлози ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Авг, 2017 до 01:00:00 , 24 Авг, 2017
 • Дотерај го Скопје
 • 70 доаѓаат, 207 можеби
 • Стрижек, Јабланица

  На 27.08.2017 (недела) во рамки на Планинарски предизвик „12 Врвови“, Планинарско Друштво Трансверзалец организира повторно искачување на врвот Стрижак на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:00:00 , 27 Авг, 2017 до 21:00:00 , 27 Авг, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 18 доаѓаат, 143 можеби
 • Супер Скопје 25 Август плоштад Скендербег, 26 Август Св. Спас

  Супер Скопје 26 Август Плоштад Свети Спас Кале - Офкестра, Фанки Гуру, Енерџи бенд и Фиц - Студени нозе Супер Скопје, супер четири викенди во Скопје, втор ...
 • Skopje
 • 21:00:00 , 25 Авг, 2017 до 23:00:00 , 27 Авг, 2017
 • Gorilla Produkcija
 • 50 доаѓаат, 127 можеби
 • Орле, Вишешница

  На 26.08.2017 (сабота) во рамки на Планинарски предизвик „12 Врвови“, Планинарско Друштво Трансверзалец организира повторно искачување на врвот Орле. ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:00:00 , 26 Авг, 2017 до 20:00:00 , 26 Авг, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 6 доаѓаат, 100 можеби
 • ОБУКА за стекнување „Лиценца за физичко обезбедување“

  ✔️ Комората на Република Македонија за приватно обезбедување, организира ОСПОСОБУВАЊЕ за ФИЗИЧКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ за стекнување со ЛИЦЕНЦА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ во ...
 • Skopje
 • 11:00:00 , 29 Авг, 2017 до 22:00:00 , 02 Сеп, 2017
 • Комора на Република Македонија за приватно обезбедување
 • 6 доаѓаат, 25 можеби
 • Saturday in Public Room

  Некогашната музика на стандардниот џез репертоар како подлога за звуците на сегашноста ~ Саботно дружење со Зоран Павловски - контрабас, Бојан Жунгулов- ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 26 Авг, 2017 до 01:00:00 , 27 Авг, 2017
 • Public Room
 • 12 доаѓаат, 21 можеби
 • David & Marija Duo Acoustic

  Почитувани ве повикуваме на 25.08.2017 (ПЕТОК) на првата забава во реномираниот објект (Elite Plaza). На отмена атмосвера со EX-YU хитови во живо. Промоција ...
 • Elite Plaza, Skopje
 • 21:15:00 , 25 Авг, 2017 до 01:00:00 , 26 Авг, 2017
 • Ellite Plaza
 • 13 доаѓаат, 10 можеби