• Stadion Na Arm Gradski Park, Skopje
 • 19:00:00 , 20 Јун, 2017 до 23:30:00 , 20 Јун, 2017
 • Thievery Corporation
 • 1507 доаѓаат, 2006 можеби
 • MUSIC
 • Настанот е завршен
 • Thievery Corporation will be playing at ARM Stadium in Skopje, Macedonia on June 20th 2017. For Tickets visit: http://bit.ly/MacedoniaThievesVENUE / ADDRESS: Gradski park bb, Skopje.

  Настани во близина (1км)

  Deep'a & Biri.Transmat.Black Crow Record

  25/AUG/17 DEEP'A & BIRI [Transmat.Black Crow Records] TOMI BOJADZI [Pure Soul] Depp’a & Biri се едни од најталентираните артисти на израелската музичка сцена. ...
 • Sektor 909, Skopje
 • 23:00:00 , 25 Авг, 2017 до 05:00:00 , 26 Авг, 2017
 • Sektor 909
 • 24 доаѓаат, 26 можеби
 • Државно првенство во Magic: The Gathering 2017!

  Дами и господа меџикџии! Дојде време за најголемиот турнир во годината - Државното првенство на Македонија!!! Време е да ја одбереме македонската ...
 • Гоблин Друштвени Игри, Skopje
 • 10:30:00 , 17 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 17 Сеп, 2017
 • Гоблин Друштвени Игри
 • 8 доаѓаат, 12 можеби
 • Zeljko Joksimovic - 11ti Noemvri 2017 Vip Arena Boris Trajkovski

  Едно од најдобрите српски музички имиња, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ доаѓа со ...
 • Арена Борис Трајковски, Skopje
 • 21:00:00 , 11 Ное, 2017 до 01:00:00 , 12 Ное, 2017
 • Pragma music entertainment
 • 1503 доаѓаат, 2663 можеби