Хата Јога

15
Ноември
 • Inside Yoga, Skopje
 • 17:00:00 , 15 Ное, 2017 до 18:30:00 , 23 Мај, 2018
 • Inside Yoga
 • 9 доаѓаат, 315 можеби
 • Хата Јога е древна дисциплина на јога асана, пранајама и медитација чија цел е да создадат баланс во нашето тело, ум и дух. Хата јогата преку јога асани ги растегнува и зацврстува мускулите на телото, ја зголемува циркулацијата, го разбудува лимфниот систем и го смирува нервниот систем. Овој древен систем на само=грижа ни овозможува да сме витални, фокусирани и релаксирани. Преку пранајама вежби учиме како да го култувираме сопсвениот здив за да ја зголемиме циркулацијата на животната енергија во нашето тело, истоивремено правејќи не поенергични и избалансирани во текот на денот. Медитацијата ни помага да го насочиме нашиот фокус и да го смириме умот со цел да ја зацврстиме нашата сопствена воља , и да почнеме да го креираме животот што одсекогаш сме го замислувале.Секоја среда од 17:00 до 18:30 часот и недела од 17:00 до 18:30 часот. Часот го води Марија, сертифициран учител по јога од 200 саати. Повеќе за Марија можете да прочитате тука:https://ashtangayogaskopje.mk/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0/Ве чекаме на простирки!Намасте

  Настани во близина (1км)

  King's Day / Orange Day @ Nano Bar

  On Friday , 27 April 2018 NANO Bar Skopje organises a whole-day-long orange party with many surprises! Join us and celebrate King's Day in Skopje!
 • Nano Bar, Skopje
 • 08:00:00 , 27 Апр, 2018 до 01:00:00 , 28 Апр, 2018
 • Nano Bar
 • 17 доаѓаат, 47 можеби
 • Лет над кукавичјото гнездо

  Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2018 до 22:00:00 , 26 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 6 доаѓаат, 25 можеби
 • 2012 - Последните Македонци

  -Режија: Сашо Миленковски играат: Сања Арсовска / Билјана Беличанец - Алексиќ, Билјана Драгичевиќ - Пројковска, Трајанка Илиева, Рубенс Муратовски, Зоран ...
 • Драмски Театар Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 27 Апр, 2018 до 23:59:59 , 27 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Dramski Teatar Skopje
 • 1 доаѓаат, 8 можеби
 • Обука за мотивациски говорници и лични тренери

  Модул 7 од циклусот на Обуки за мотивациони говорници и лични тренери. – Би сакале ли да помагате на останатите луѓе да се спознаат себеси и да им помогнете ...
 • Ars Lucida - Coaching & Training, Skopje
 • 10:00:00 , 28 Апр, 2018 до 18:00:00 , 29 Апр, 2018
 • Snezana Bilko
 • 1 доаѓаат, 0 можеби
 • Кастинг Куп На Македонија 2018

  Пријавувањето за “Кастинг” купот е поединечно. Секој поединец треба да е член на РЗК кое е членка на МРФ, односно здружението во кое се регистрирани како ...
 • Скопје, Skopje
 • 08:00:00 , 06 Мај, 2018 до 12:00:00 , 06 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Македонска Риболовна Федерација
 • 15 доаѓаат, 69 можеби
 • Курс за Bitcoin и Криптовалути со Мартин Михајлов

  Ова не е курс за тоа како да купиш, продадеш и постигнеш брза заработка со Bitcoin, Ethereum или некоја друга криптовалута. Ова е курс за нешто многу повеќе од ...
 • Brainster, Skopje
 • 17:30:00 , 08 Мај, 2018 до 19:30:00 , 08 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 3 доаѓаат, 10 можеби
 • Курс за Онлајн маркетинг со Петар Ниновски

  Без разлика дали си маркетер, студент, претприемач или програмер, овој курс е наменет за неуморни индивидуи кои ја искористуваат секоја шанса за професионално ...
 • Brainster, Skopje
 • 17:30:00 , 20 Јун, 2018 до 19:30:00 , 20 Јун, 2018
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 2 доаѓаат, 12 можеби