• Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 95 доаѓаат, 150 можеби
 • Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје!Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ни на два руски фолк метал бендови.......Buuuuut wait there’s more!Концерт на ТРИ руски фолк метал бендови!!!!!Да ги запознаеме:Grai – Ни доаѓаат од Набережние Челни, Татарстан. Бендот изобилува со прекрасен спој на руски национални инструменти како што се калјука и еврејска харфа. Предводени од убавите и шармантни Ирина Зибина и Алија Лета, бендот нуди одлична атмосфера. Гостуваат како хедлајнери на концертот во Скопје како дел од нивната Европска и Балканска турнеја.https://www.facebook.com/GRAI.folkRussia/SatanaKozel – По потекло од Петрозаводск, Карелија, овие дечки успешно ја мешаат старата руска традиција со новиот свет! https://www.facebook.com/groups/91018405876/?fref=nfAnabioz – Дечкиве идат од Октјабрск, Башкортостан (да, да. Русија е федерација со поише држави – who would have thought?!). Тематика на нивните текстови е – руски фолклор секако. https://www.facebook.com/AnabiozFolkMetal/?ref=br_rsКартите ќе се продаваат на врата по 250 денари.

  Настани во близина (1км)

  Конкурс „Промоција на различности“

  Почитувани, Црвен крст на РМ-Општинска организација Центар од 21 до 27 септември ја одбележува Неделата на „Промоција на хумани вредности“, во склоп на која ...

  ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Семинар за основање на Цркви

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со European Mission Fellowship и Библиска Лига - Скопје организира семинар за основање на Цркви. ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:00:00 , 30 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 5 доаѓаат, 11 можеби
 • Бизнис Мотивационен Семинар

  БИЗНИС СЕМИНАР - АЈДЕ ДА ГО СЛЕДИМЕ МОТОТО НА ФОРЕВЕР ЛИВИНГ ПРОДАКТС, ДА ГО УДВОИМЕ БИЗНИСОТ 2 Х Почитувани пријатели и Сопственици на Форевер ...