• Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од првата техно забава во градот. -Ова е прилика да се потсетиме на домашните и странските хитови кои ја одбележаа музичката техно сцена од 80 и 90 години, во светот и кај нас. Воедно е и можност за заедничка дружба на едно место со генерациите кои доаѓаат по нас.Културно збиднување во нашата метропола кое ќе го означи 25 годишниот јубилеј од првата техно забава во МНТ.Со која градот Скопје почна да живее нов полноќен живот,град со голема техно култура каде продефилираа најзначајните македонски и светски Ди-џеи, чие менаџирање во културно-забавниот живот во градот достигна децениска традиција,.Изборот на музиката им е доверен на десеттина техно диџеи од Скопје и Македонија, познати на скопската јавност од времето кога се oддржуваа ноќните забави во МНТ, Колосеум, МКЦ, Хард Рок.Свој настап ќе имаат и техно диџеи од музичките програми на македонските радија.Биди дел од големата ретро техно журка за генерациите кои пораснаа и никогаш не стареат..Нов јубилеј,клубска свирка ,нова одлична техно журка”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија"со нови димензии за одлична забава !

  Настани во близина (1км)

  Семинар за основање на Цркви

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со European Mission Fellowship и Библиска Лига - Скопје организира семинар за основање на Цркви. ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:00:00 , 30 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 5 доаѓаат, 11 можеби
 • Grai, SatanaKozel и Harkem во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 96 доаѓаат, 150 можеби
 • Прво големо предавање за личен развој

  ПРВО ГОЛЕМО отворено предавање за ЛИЧЕН РАЗВОЈ на проф. д-р Лазар Ѓуров Те предизвикуваме БАШ ТЕБЕ! Сакаш да си подобар? Поуспешен? Среќен? Те покануваме ...

  Бизнис Настан

  СПЕКТАКУЛАРЕН НАСТАН кој несмееме да го пропуштиме! Картите ќе бидат во продажба од денес. * Од 30.08 - 15.09 картите ќе чинат 150 денари. * Од 16.09 - 30.09 ...
 • Hotel Continental - Skopje
 • 19:00:00 , 04 Окт, 2017 до 21:00:00 , 04 Окт, 2017
 • TianDe Mkd
 • 12 доаѓаат, 21 можеби
 • Семинар - Coaching за раст продажбата

  Полудневен семинар за зголемување на на продажбата и готовината од бизнисот, преку користење на едноставни и докажани техники. Организацијата на обуката е ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 00:00:00 , 28 Сеп, 2017 до 05:00:00 , 28 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • Coaching Program
 • 6 доаѓаат, 5 можеби
 • Едукативен семинар пристап до генерација Z и генерација ALPHA

  Почитувани, Здружението за дислексија АЈНШТАЈН во соработка со Здружението Brain Genius Kids ја имаат честа да ве поканат на првиот едукативен семинар „пристап ...
 • Faculty of Philosophy - Skopje
 • 09:00:00 , 14 Окт, 2017 до 15:00:00 , 14 Окт, 2017
 • Здружение за дислексија Ајнштајн
 • 75 доаѓаат, 218 можеби