• Magniflex Macedonia, Skopje
 • 10:00:00 , 20 Мар, 2018 до 23:00:00 , 20 Апр, 2018
 • Magniflex Macedonia
 • 3 доаѓаат, 212 можеби
 • Настанот е завршен
 • Миланскиот саем за мебел оваа година и во СкопјеЕдинствена можност да дојдете до светски реномираниот и италијански квалитет на душеци и перници, по преполовени цени.ПОВЕЛЕТЕ НА САЕМОТ ЗА ЗДРАВ СОН ВО САЛОНИТЕ НА MAGNIFLEXОдлична можност на едно место, и со помош на стручна презентација, да ја проверите целата понуда на најновата линија на ДУШЕЦИ И ПЕРНИЦИ на MAGNIFLEX, а во исто време да ги искористите намалувањата на останатите модели.За комплетирање на вашата спална соба и на условите за Здрав сон, во салоните на MAGNIFLEX ви ги нудиме и креветските платформи IDREAM BOX, специјално дизајнирани за најквалитетните душеци во Македонија.САЕМСКА ПОНУДА:***ОД 10%-50% ПОПУСТ НА ДУШЕЦИТЕ И ПЕРНИЦИ***ГОЛЕМА РАСПРОДАЖБА НА ЕКСПОНАТИ (КРЕВЕТИ И ДУШЕЦИ) ДО 50%***ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ НА ОДРЕДЕНИ ДИМЕНЗИИ*** За повеќе информации: Тел: 078700222 - Салон Скопје (локација спроти Фонтана Парк) и 077 677 622 - Салон Тетово (локација т.ц РеМол - 2ри кат)

  Настани во близина (1км)

  Курс за WordPress

  Тука си затоа што сакаш да станеш мастер во WordPress? Се наоѓаш на вистинското место, и сето ова можеш да го совладаш бeз учење или познавање на програмски ...
 • Brainster, Skopje
 • 20:00:00 , 24 Апр, 2018 до 22:00:00 , 24 Апр, 2018
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 11 доаѓаат, 28 можеби
 • Не се клади на Енглези

  Автор: ВЛАДИМИР ЃУРЃЕВИЌ Режисер: СИНИША ЕВТИМОВ Претстава која го третира феноменот „спортско обложување“. Текстот во суштина се занимава со прицините и ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Апр, 2018 до 21:00:00 , 30 Апр, 2018
 • Македонски народен театар
 • 13 доаѓаат, 146 можеби
 • King's Day / Orange Day @ Nano Bar

  On Friday , 27 April 2018 NANO Bar Skopje organises a whole-day-long orange party with many surprises! Join us and celebrate King's Day in Skopje!
 • Nano Bar, Skopje
 • 08:00:00 , 27 Апр, 2018 до 01:00:00 , 28 Апр, 2018
 • Nano Bar
 • 17 доаѓаат, 47 можеби
 • Тероризам

  Автори: Владимир и Олег Пресњаков Режисер: Јордан Симонов Извршен продуцент: Виктор Рубен Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска Музика: Горан Трајковски ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 19:00:00 , 26 Апр, 2018 до 20:00:00 , 26 Апр, 2018
 • Македонски народен театар
 • 2 доаѓаат, 40 можеби
 • Говорна мана

  Автор: Горан Марковиќ Режисер: Драгана Милошевски-Попова Улоги: Мишел ― Игор Џамбазов Славица ― Сашка Димитровска Петар ― Ивица Димитријевиќ Актерка ― Арна ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Апр, 2018 до 21:00:00 , 25 Апр, 2018
 • Македонски народен театар
 • 9 доаѓаат, 28 можеби
 • Силјан штркот шанца

  Автор: Дејан Дуковски Режисер: Срѓан Јаниќијевиќ Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска Кореограф: Александра Кочовска – Начева Улоги: Силјан: Александар ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 12:00:00 , 28 Апр, 2018 до 13:30:00 , 28 Апр, 2018
 • Македонски народен театар
 • 1 доаѓаат, 14 можеби
 • Wizz Air Skopje Marathon / Виз Ер Скопски маратон

  МК / 14-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 6 мај 2018. На програмата се 4-ри трки: ...
 • Skopski Maraton, Skopje
 • 08:30:00 , 06 Мај, 2018 до 14:00:00 , 06 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Skopski Maraton
 • 2908 доаѓаат, 4529 можеби