• Градски Парк Скопје, Skopje
 • 23:35:00 , 08 Авг, 2017 до 10:10:00 , 10 Сеп, 2017
 • EML 'aCe maFia of 'aCe maFia Records TM
 • 22 доаѓаат, 28 можеби
 • NETWORKING
 • Настанот е завршен
 • EML 'aCe maFia of 'aCe maFia Records TMhttp://www.reverbnation.com/emlacemafiaofacemafiarecordstmFREE ENTRANCE16+

  Настани во близина (1км)

  BookStar 2017 - 3' Фестивал на европската литература

  И оваа година „BookStar“ ги носи пред македонската публика најдобрите автори од Европа! Од 25 октомври до 5 ноември, под мотото „Читај бе, братучед, читај!“, ...
 • MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Окт, 2017 до 23:00:00 , 05 Ное, 2017
 • АНТОЛОГ - Книжевен центар
 • 364 доаѓаат, 1358 можеби
 • ЕХО Фестивал на планински филм 2017 Број 8

  Почитувани, стигнавме до број 8 фестивалско издание. Ни претставува огромно задоволство, да ја најавиме програмата на овогодинешното 8мо издание на Ехо, на ...
 • МКЦ, Skopje
 • 19:00:00 , 24 Окт, 2017 до 22:00:00 , 27 Окт, 2017
 • ЕХО Фестивал на планински филм
 • 468 доаѓаат, 784 можеби
 • ЛУЗЕР ФЕСТ ★ 2017

  Конкурсот за пријавување за учество на Лузер Фест 2017 е ОТВОРЕН ДО 23-ти ОКТОМВРИ!!! Одиме едноставно како и минатата година: Ги повикуваме сите македонски ...
 • Skopje
 • 00:00:00 , 23 Окт, 2017 до 23:59:00 , 23 Окт, 2017
 • Taksirat Festival
 • 125 доаѓаат, 506 можеби
 • Медиумски Писмен Студент

  27 Октомври 2017 - Петок Претставување на проектот за афирмирање на концептот на медиумска писменост кај студентската популација. Настанот ќе се одржи на ...
 • Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, Skopje
 • 13:00:00 , 27 Окт, 2017 до 17:00:00 , 27 Окт, 2017
 • Медиумски писмен студент
 • 122 доаѓаат, 115 можеби
 • Промоција на книгата "Треба да е лесно" на Снежана Стојчевска

  Во склоп на BookStar 2017 европскиот фестивал за литература, на 26 октомври (четврток) во Клуб Ресторан МКЦ со почеток во 20 часот ќе се одржи промоција на ...
 • MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Окт, 2017 до 23:00:00 , 26 Окт, 2017
 • Snezana Stojcevska
 • 72 доаѓаат, 134 можеби
 • Балетски триптих 24.10.2017

  18.10.2017 / 24.10.2017 ПРЕМИЕРА БАЛЕТСКИ ТРИПТИХ „Агонија на срцето“ - Ицик Галили (Израел) „Софата“ - Ицик Галили (Израел) „Песна над песните“ - Сташа ...

  Октомвриско HR кафе & Networking

  Почитувани, Срдечно ве покануваме на октомвриското HR кафе & Networking со гости-говорници, меѓународни HR професионалци од Софија, на тема: ОДРЖЛИВ УСПЕХ ...
 • MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 17:00:00 , 26 Окт, 2017 до 19:00:00 , 26 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Macedonian Human Resources Association
 • 25 доаѓаат, 73 можеби
 • Со позитивни мисли до подобра реалност - Мотивациска Работилница

  Драги мои, На ден 28.10.2017 (сабота) со почеток од 19ч ќе ја одржам мојата следна Вортекс Мотивациска Работилница под наслов ,,Со позитивни мисли до подобра ...
 • Hotel Square, Skopje
 • 19:00:00 , 28 Окт, 2017 до 22:00:00 , 28 Окт, 2017
 • Snezana Bilko
 • 13 доаѓаат, 73 можеби