• Menada, Skopje
 • 11:00:00 , 18 Јул, 2017 до 13:00:00 , 18 Јул, 2017
 • Национален младински совет на Македонија - НМСМ / NYCM / KRNM
 • 60 доаѓаат, 103 можеби
 • Настанот е завршен
 • Национален младински совет на Македонија во партнерство со Младински образовен форум и Млади европски федералисти на Македонија Ве поканува на јавната дебата „Патоказ за младинските приоритети“. Целта на настанот е покревање на дискусија за младинското учество и организирање, како и давање препораки за подобрување на положбата на младите во Македонија.Говорниците ќе дадат осврт и на креираните препораки на граѓанскиот и младинскиот форум кој се случи во Трст, како и препораки за Регионалната канцеларија за младинска соработка на Западен Балкан. Агенцијата за млади и спорт ќе го претстави својот план за работа и соработка со младинските организации и младите, како и механизмите за нивно учество во процесите на носење на одлуки. Говорници на младинската конференција ќе бидат:Панел 1: Н.Е. г-ѓа Кристине Д. Алтхаузер, Амбасадорка – Германската амбасада во Македонија;Н.Е. г-дин Кристијан Тимониер, Амбасадор – Француска амбасада во Македонија;Дарко Каевски, Директор – Агенција за млади и спорт;Блажен Малески, Претседател – Национален младински совет на Македонија;Панел 2Ивана Туфегџиќ, Пратеничка – Собрание на Република Македонија;Дона Костуранова, Извршна директорка – Младински образовен форум; учесничка на Форумот за граѓанско општество во Трст;Владимир Ѓоргиевски, Координатор – ЦЕД Теарце; учесник на младинска конференција во Трст;Анелија Митрова, Координатор – Младински сојуз – Крушево; учесничка на младинска конференција во Трст.

  Настани во близина (1км)

  Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  150 за Македонија,за СИТЕ/for Macedonia for Everyone

  „Тие што искусуваат мир внатре во себеси создаваат мирно општество и градат мирна реалност околу нив. Глобалните промени во светот започнуваат од ...
 • Skopje
 • 12:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 13:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Joko Veso
 • 19 доаѓаат, 24 можеби
 • Настанот е завршен
 • Ретвитни оброк - Сподели храна, стопли срце! <3

  Ретвитниоброкџии, добронамерници! Уште една сабота делиме храна зготвена со љубов за оние кои немаат. Секоја помош е добредојдена :) Секој може да се вклучи: ...
 • Memorial House of Mother Teresa, Skopje
 • 12:30:00 , 23 Сеп, 2017 до 23:59:59 , 23 Сеп, 2017
 • Katerina Gogova
 • 5 доаѓаат, 18 можеби
 • Organizirana prosetka so klienti

  Sekoja sabota organizirana prosetka so klienti niz gradot na saloni so koi sme partneri za prodazba na plocki, sanitarija i dekorativni elementi, vrati i ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 28 Окт, 2017
 • Renoviranje Skopje
 • 2 доаѓаат, 3 можеби